Kariņš nupat nācis klajā ar vēsti visai Latvijas tautai : “Latvijā tiek izsludināta Ārkārtejā Situācija uz veselu mēnesi”

Sākot ar pirmdienu, 9. novembri, Latvija pasludinās ārkārtas situāciju Covid-19 ierobežošanai. Jauns.lv rīcībā ir inrofmācija, ka tas ilgs līdz pat 6. Decembrim, līdz ar to situācjia ir pietiekami nopietna.  Lēmums tika pieņemts valdības un Krīzes vadības komitejas kopīgā sanāksmē piektdien.

Ārkārtas situācijā visi publiski pasākumi personīgi tiks atcelti un aizliegti. Aizliegums neattiecas uz sanāksmēm ārpus telpām, parādēm un piketiem. Ārkārtas situācijā uz privātu pasākumu vienlaikus var pulcēties ne vairāk kā desmit cilvēki. Izņemot bēres, drīkst būt ne vairāk kā divas ģimenes. Vienā reizē drīkst atļaut piedalīties bērēs desmit cilvēku grupai, bet ne vairāk!

Kultūras vietās, izstāžu vietās, sporta vietās, reliģisko aktivitāšu vietās darba vieta nedrīkst būt vēlāka par pulksten 6, un beigu laiks nedrīkst būt vēlāk par pulksten 8, izņemot sporta centrus, kas nedrīkst būt  vaļā ilgāk kā līdz 22:00 vakarā. 

Izņemot pieaugušo valstsvienības sportistus Starptautisko Olimpisko spēļu sporta sacensību kalendārā, visi sporta pasākumi, piemēram, sacensības, paraugdemonstrējumi un priekšnesumi, arī tiks aizliegti un atcelti. Šis ierobežojums neattiecas arī uz starptautiskām un labāko komandu sporta sacensībām, kurās piedalās tikai pieaugušie profesionālie sportisti.

Ar ārkārtas gadījumiem saistītos izdevumus finansēs no valsts budžeta līdzekļiem, kas piešķirti aģentūrām un aģentūrām, reaģējot uz aktīvajām “ārkārtas fondu” prasībām valsts budžeta plānā. Šajā gadījumā Ministru kabinets lems, vai piešķirt finansējumu. Savukārt frontes ministrijas apkopos un iesniegs Finanšu ministrijā prasības par valstij nodarītajiem zaudējumiem.

Ministru kabinets izsludināja ārkārtas stāvokli uz noteiktu laiku, bet ne ilgāk kā uz trim mēnešiem. Ja ir izdevies novērst vai pārvarēt draudus valstij, valdība var savlaicīgi atcelt ārkārtas stāvokli. Atkarībā no draudu veida un intensitātes valdība var pasludināt ārkārtas stāvokli visā valstī, dažos reģionos un dažos administratīvajos reģionos.

Par ierobežojumiem vai aizliegumiem, kas noteikti ārkārtas situācijās, likums paredz naudas sodus no 10 līdz 2000 eiro fiziskām personām un no 140 līdz 5000 eiro juridiskām personām.

Saskaņā ar likumu, kas izsludina ārkārtas stāvokli, par to lemj kabinets. Savukārt Saeimas Prezidijam šis lēmums nekavējoties jāiekļauj Saeimas sēdes darba kārtībā, un par to jābalso parlamenta deputātiem.

Avots

You may also like...