Laikapstākļi Jūlijā būs vēl krietni sliktāki un dramatiskāki: Sinoptiķi steigšus paziņo nepatīkamo prognozi

Sākot ar 2024. gada vasaras pirmo mēnesi, Austrumeiropas iedzīvotājiem bija jāpielāgojas intensīvām nokrišņu periodiem un straujām temperatūras svārstībām. 

Tagad, pārejot uz Austrumeiropas laikapstākļiem 2024. gada jūlijā, sinoptiķi prognozē lietusgāzes un pilnīgas mākoņainības dominēšanu. Lai gan otrajā vasaras mēnesī karstie periodi nebūs tik izteikti, dažas siltas dienas bez lietus tomēr var sagaidīt.

Konkrētos datumos Austrumeiropas iedzīvotājiem būs skaidrs laiks bez nokrišņiem, un gaiss sasils līdz +25… +26 grādiem pēc Celsija. Tomēr lielākajā daļā reģiona valdīs mākoņaini un lietaini laikapstākļi, kas saglabāsies stabilākām apstākļiem.

Jūlijs Austrumeiropā uzsāksies ar neierastu karstumu. Pēc ārvalstu Hidrometeoroloģijas centra prognozēm mēneša sākumā gandrīz visā teritorijā, ieskaitot ziemeļus, dienas laikā gaidāmi aptuveni +30 grādi pēc Celsija.

Neraugoties uz augsto gaisa temperatūru, dažos Austrumeiropas reģionos visu nākamo nedēļu garumā turpināsies pastāvīgas lietusgāzes. Pārstāvis norādīja, ka nākamās nedēļas sākumā šajā reģionā saglabāsies intensīvs karstums, kas sasniegs savu kulmināciju nedēļas nogalē.

Naktīs temperatūra mērīsies apmēram 16-18 grādos pēc Celsija, bet Austrumeiropas centrā varētu pieaugt pat līdz +22 grādiem pēc Celsija, teica sinoptiķis. Dienās gaisa temperatūra pacelsies līdz +30-32 grādiem pēc Celsija.

Īpaši karstās prognozes norāda uz ceturtdienu, 4. jūniju, kad termometri varētu rādīt pat līdz +34 grādiem. Pēc pārstāvja teiktā, šī vērtība ir par pieciem grādiem augstāka par klimatisko normu.

“Saskaņā ar sinoptiķa prognozēm, gandrīz visu nākamo nedēļu laikā saglabāsies mainīga mākoņainība, ar visintensīvāko mākoņu klātbūtni paredzamu trešdienā.

Lielākoties nedēļas laikā nav gaidāmas nokrišņu, izņemot iespējamos īsus lietus lāses, kas var rasties ar aptuvenu 5% varbūtību, taču tie nebūs intensīvi.”

Taču sinoptiķi steidzīgi nākuši klajā ar ļoti svarīgu ziņu un informāciju priekš pilnīgi visiem cilvēkiem: tuvojoties nākamajam mēnesim, mainīgie laikapstākļi plānoti visā pasaulē.

Šķiet, būs nepieciešams pielāgoties dažādām vides apstākļiem, jo prognozēts, ka laika apstākļi iegūs neparedzamu raksturu, izraisot plašas sekas un prasības mūsu ikdienas dzīves veidā.

Lūk, ko viņi paziņojuši un lūk kāpēc jābūt ļoti uzmanīgiem Jau tuvākajās dienās, jo kā izrādās situācija var kļūt krietni dramatiskāka, nekā līdz šim:

Lasi raksta turpinājumu nākošajā lapā

You may also like...