Latvijā ir sācies, kas patiešām drausmīgs un baiss! Paziņota biedējoša prognoze par drīzo nākotni

Katru rītu skatītāji novēro ainu pie Centrāltirgus, Zinātņu akadēmijas un “Mols” tirdzniecības centra – cilvēki, kuri, rokās turēdami somas un koferus, nes savas mantas un nākotnes cerības, dodas ceļā uz nezināmo. Šī ainava atspoguļo pieaugošo tendenci – Latviešu emigrantiem Nīderlande kļūst aizvien pievilcīgāka, un šī tendence manifestējas daudzveidīgos veidos.

To var novērot Nodarbinātības valsts aģentūras pieprasījumā pēc konsultācijām un jaunu rekrutēšanas biroju parādīšanās Rīgā, kas specializējas Nīderlandes darba piedāvājumos. Turklāt pastāvīgie mikroautobusu pasažieru pārvadājumi uz Nīderlandi, kuri tika izteikti televīzijas kanāla “360TV” raidījumā “ZIŅneši”, liecina par ievērojamu cilvēku pieplūdumu uz šo valsti, meklējot labāku dzīvi.

Lielākā daļa cilvēku izvēlas Vāciju kā savu galamērķi, bet būtisks skaits dod priekšroku tieši Nīderlandei. Šoferi, kuri nodarbojas ar šāda veida pasažieru pārvadājumiem, nevar nepamanīt cilvēku skaita pieaugumu, kuri meklē jaunas iespējas dzīvot un strādāt ārzemēs.

Kā liecina Jūlijas, vienas no jaunajām emigrantēm, stāstījums, viņa uzklausījusi daudz pozitīvu atsauksmju par Nīderlandi kā jaunu emigrācijas galamērķi ar lieliskām algu iespējām. Latgalē viņa nevarējusi atrast labi apmaksātu darbu, tāpēc izvēlējusies meklēt jaunās iespējas ārzemēs. Darba aģentūras sola regulāras algas, kas pārsniedz 11 eiro stundā. Taču šīs jaunās iespējas neiznāk bez sāpēm, jo viņas bērni paliek Latvijā.

Jāņem vēra, ka Nīderlandē ir ļoti augsta minimālā alga, 1995 Eiro mēnesī. Nīderlandes uzņēmumi aktīvi meklē darbaspēku Latvijā, izvietojot vakances vakanču portālos un sadarbojoties ar Rīgā esošajām aģentūrām, kas specializējas Nīderlandes darba piedāvājumos. Tomēr stāsts turpinās, un rodas biedējoša daļa.

Dzintra, cita emigrante, uzsver, ka viņa var nopelnīt tik daudz, cik Latvijā iegūtu mēnesī, dažās nedēļās. Viņa liecina, ka ir iespējams nopelnīt apmēram 2000 eiro katru mēnesi. Agrāk Dzintra strādāja Nīderlandē dārzkopības siltumnīcā, bet tagad viņa pārņēmusi darbu siera ražotnē.

Lai gan viņa atzīst, ka nav sajūsmināta par emigrāciju, situācija Nīderlandē ir labāka nekā Latvijā, kur alga bieži nepārsniedz 400 eiro, un attieksme pret strādniekiem ir draudzīgāka. Tādēļ daudzi izvēlas emigrēt, izmantojot darba aģentūras, kas piedāvā komunālos mājokļus par 400 eiro mēnesī, palīdzot samazināt dzīves izmaksas un atstājot vismaz 1300 eiro uz rokas pēc šo izdevumu segšanas.

You may also like...