Latvijā Ļoti straujā tempā pieaug mirušo skaits no šīs Baktērijas! Ārsti visiem iedzīvotājiem lūdz uzmanīties

Interesanti, bet šķiet, ka pat pirmklasnieki jau zina kā mikroskopā izskatās visiem labi pazīstamais pandēmijas cēloņu baktērija – koronaaviirus. No otras puses, ļoti maz zina, kā izskatās bīstamā legionella baktērija palielinājumā. Protams, ka uztraukums parādās tad, kad tas sāk skart apkārtējos un šoreiz tas ir īpaši aktīvs visā Latvijā par ko gan runā ļoti maz. Legionella ir ļoti bīstama baktērija, kura dzīvo ūdenī un veido bioplēves. To var salīdzināt kā puņķus – gļotaina un ļoti lipīga masa. Vienkārši iedomājaties, ka vairākas dienas esat atstājis savu ūdens glāzi uz galda. Tad Jūs paņemat un to nolejas un uz glāzes malas ir lipīga lāse – tā ir bioplēve. Bioplēves veido dažādi mikroorganismi, tajā starpā arī amēbas. Šo amēbu vēderos dzīvo legionellas.

Vienkāršiem vārdiem runājot, santehnikas sistēmās un tvertnēs ūdenim ir tendence stagnēt un uz virsmām var veidoties legionellas. “BIOR” galvenie pārstāvji apliecināja, ka dzeramais ūens noteikti nebūs inficēts ar legionellu. Taču ja ieelpojam legionellas, pastāv risks saslimst. Legionellas atrodamas automazgātavās, zāliena laistīšanas sistēmās, ūdens dzesēšanas sistēmās, pat kondicionēšanās sistēmās. Mājās pašas lielākās briesmas ir atrodamas tieši vannas istabā.

Un pats svarīgākais ir tas, ka Legionellas var izraisīt konkrēti divas dažādas slimības. Pirmā var būt viegla gripai līdzīga slimība, kas izzūd pati pēc aptuveni 3 līdz 5 dienām. Tomēr sliktā ziņa ir tāda, ka gandrīz visi, kuri ieelpo Legionellas saslimst. Bieži vien, kad domājam, ka mums ir tikai saaukstēšanās, mums patiesībā ir slimība, kas tiek uzskatīta par bīstamo Pntiaka drudzi. Taču no otras puses, dzīvībai bīstamākā slimība ir saukta par leģionāru slimību un daudzi to noteikti jau zina.

Konktrētā slimība ir plaušu embolijas paveids un ja to neārstē laicīgi, tas parasti beidzas patiešām sliktākajā scenārijā. Jau 2020. gadā tika reģistrēti 27 leģionāru slimības gadījumi un 1 cilvēka aiziešana. Nākamajā gadā “aizgājušo skaits” trīškārošjās. 2022. gadā uz 1. decembri bija reģistrēti 58 saslimšanas gadījumi no kuriem 11 bija letāli. Protams, ka šis nav nekas jauns, tomēr tieši tagad Latvijā ir šī vīrusa lielākā aktivitāte.

style=”text-align: center;”>Riska grupā ir tieši daudzīvokļu un dzīvojamo māju iedzīvotāji. Bīstamāka situācija kļūst, ja enerģijas taupīšanas lēmumi tiek pieņemti tieši dēļ apsaimniekotāja, tāpēc karstā ūdens temperatūra samazināšana mājas ūdens sistēmā ir jāizvērtē vairāk nekā rūpīgi. Pie tam šajā ziņā cilvēkiem ir jābūt krietni uzmanīgākiem, jo cipari strauji palielinās.

Vairāk sižetā :

You may also like...