No Šodienas pašvaldības policija pārbaudīs vai cilvēki nēsā sejas aizsargmaskas, ja nebūs – Būs pamatīgas problēmas

No šodienas (15. Maija) Rīgas Pašvaldības policijas rīkos vairākus pasākumus, lai sabiedriskajā transportā pārliecinātos, ka cilvēki tik tiešām nēsā deguna un mutes aizsegus. Tās var būt maskas, respiratori, šalles, dvielis un jebkāda cita drēbes, kas nosedz seju un muti. Jāņem vērā tas, ka šīs pārbaudes notiks sadarbībā ar Rīgas Satiksmes kontroles galveno dienestu. Tādējādi visiem cilvēkiem uzreiz tiks pārbaudītas vai brauciena biļetes ir derīgas.

Pirmās septiņas dienas (Līdz 22. Maijam) Rīgas Pašvaldības Policija sabiedriskajos transportos strādās pastiprinātā režīmā, lai varētu noteikt, cik stingri cilvēki uztver jaunos noteikumus. Ja konkrētie pārkāpumi nebūs rupji, tad policisti robežu līmenī varēs izteikt brīdinājumus. Policistiem būs izsniegts arī ierobežots skaits ar vienreizlietojamām sejas maskām, kuras varēs iedot cilvēkiem.

Tomēr ikvienam ir jāņem vērā, ka policistiem šo masku skaits būs ierobežots un tagad cerēt, ka dabūsi par brīvu nevar. Tāpat tiek ziņots, ka policijas izvērtēs katru gadījumu individuāli un to visu kārtības sargi darīs notikuma vietā. Pēc vajadzības (Nepieciešamības gadījumā) var tikt piemērots arī naudas  sods, ja klaji tiks pārkāpti noteikumi.

Sods tiks piemērots pēc par prasību neievērošanu pret vispārējiem ārkārtējās situācijas ierobežojumu pārkāpumu. Līdz ar to fiziskām personām šis sods Likumā tiek paredzēts sākot no 10 eiro līdz pat 2000 Eiro. Jāņem vērā, ka pirms laika policija sodījusi vīrieti jau divas reizes ar maksimālo naudas sodu 2000 eiro apmērā, tikai tāpēc, ka viņš nebija ievērojis pašizolāciju 14 dienas, tā vietā devās ārā no mājām. Nu viņam jāatamskā 4000 eiro.

Lasi vēl : Astrologs nāk klajā ar būtisku paziņojumu, kad tad beigsies šī pandēmija – Atklāj nepatīkamas detaļas

Avots 

You may also like...