Pārskatot koronavīrusa noteiktos ierobežojumus, Kariņš paziņojis, ka ārkārtējo situāciju valstī varētu pagarināt

Lielākā daļa cilvēku jau tagad gaida 12. maiju, jo nevar sagaidīt, kad ierobežojumi tiks atcelti, lai varētu sākt strādāt un atgriezties normālā dzīves ritmā. Diemžēl klajā nākušas ziņas, ka dēļ noteikto ierobežojumu pārskatīšanas, kas valdībā paredzēts jau nākamnedēļ, ārkārtas situāciju valstī joprojām varētu saglabāt. Tā intervijā TV3 raidījumam 900 sekundes, izteicās Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV)

Pēc Krišjāņa Kariņa domām, ir vairāk nekā skaidrs, ka bīstamais vīruss nekur nav pazudis un kādu laiku noteikti arī nepazudīs. Tieši tāpēc noteiktos ierobežojumus atvieglot varēs tikai pa maziem un pakāpeniskiem soļiem, ievērot stingrus piesardzības pasākumus. Lai mazāk ciestu ekonomika, cīņai ar koronavīrusu nāksies meklēt ilgstpējīgus risinājumus, skaidroja Kariņš.

Kariņš skaidri norādīja, ka valdībai būšot tikai divas iespējas, vai nu pagarināt valstī izsludināto ārkārtas stāvokli, tādejādi tikai pakāpeniski mīkstinot atsevišķus ierobežojumus, vai arī atcelt ārkārtējo stāvokli un pārceļot daudzus ierobežojumus uz citiem normatīvajiem aktiem un likumiem. Jau tagad speciālisti un juristi strīdās, kā darīt būtu labāk, tomēr skaidrs, ka mums vajadzēs visu darīt soli pa solim, kaut ko palaist un skatīies kāds tam visam būs efekts.

Viņš izteicās, ka 12. maijs visticamāk nebūs ārkārtas situācijas beigu datums, taču sākot no šī datuma pakāpeniski sāks atbiegloties vairāki ierobežojumi, kas šobrīd vēl ir aktīvi. Pēc visa spriežot izskatās, ka ierobežojumi tiks atcelti lēnām un bez steigas.

Zināms, ka arī turpmāk par ierobežojumu atcelšanu, vadība ik pēc četrām nedēļā vērtēs četrus konkrētus kritērijus. Viens no tiem ir par epidemioloģisko situāciju valstī. Otrs ir par to, kā veselības aprūpes sistēma stiek galā ar akūtajiem pacientiem un pārējiem izaicinājumiem. Trešais ir par epidemioloģisko situāciju ārvalstīs. Ceturtais ir par konstatēto saslimšanas gadījumu izsekošanas iespēju.

Avots

You may also like...