Zinātnieki ir paziņojuši, kad Latvijā varētu beigties Koronavīrusa pandēmija

Iepriekš ir paziņoti vairāki dažādu valstu analītiķu scenāriji, kas izskaidro, kā un kad varētu beigties Covid-19 pandēmija Latvijā. Ir veiktas dažādas prognozes, taču ne visas prognozes ir tik nopietnas, kā teikts iepriekš . Ir pienācis laiks saprast pašu svarīgāko.  Šoreiz visu problēmu risināja Singapūras Zinātnes un tehnoloģijas universitāte, un universitāte ir populāra ar savu sniegumu un precīzu testēšanu un sistēmu veikšanu. Šoreiz viņi izstrādāja ļoti precīzu sistēmu koronavīrusa izplatības prognozēšanai.

Modelis ir izstrādāts, lai parādītu, kad pandēmija var beigties katrā pasaules valstī. Konkrētajā modelī ir iekļauti dati par Covid-19, ko katru dienu iesniedz valstis. Tomēr šādu analīzes datu izlaišanai ir arī kādi mīnusi. Tomēr, ņemot vērā Singapūras Tehniskās universitātes sasniegumus, šie dati var būt ļoti precīzi. Tāpēc ir pienācis laiks uzzināt precīzus viņu izteikumus Latvijai un kad beigsies Latvijas pandēmija?

Protams, jāpatur prātā, ka ikdienas prognoze var nedaudz mainīties, ņemot vērā situāciju katrā konkrētajā pasaules valstī. Latvijas datu pieminēšana uz laiku var norādīt, ka tie būs atbilstoši faktiskajiem skaitļiem.

Pētījumā pieejamie dati tiks atjaunināti katru dienu. Kopš 27. aprīļa tiek pieminēta prognoze par Latviju, tas ir, 6. maijā Latvijas valstis tuvosies Covid-19 beigām ar ātrumu 97%, tas ir, infekcijas indeksa posms samazinās.

Mērķis par 99% tiks sasniegts 19. maijā, bet saskaņā ar pašreizējām prognozēm 17. jūnijs tiek uzskatīts par pandēmiju, kad vīruss tiks sakauts Latvijā. Var tikai cerēt, ka šos datus var sasniegt, jo pagaidām Latvijā infekciju skaits patiešām ir salīdzinoši zems un nepalielināsies. Tomēr daudzi cilvēki jau tagad uztraucas, ka otrais Covid-19 vilnis var rasties jau šoruden, kad sākas gripas sezona. Tā būs sarežģīta problēma un var radīt jaunu triecienu pasaulei.

Avots

You may also like...