Paziņota satraucoša informācija par to, kādos gadījumos varēs pamest savu dzīvesvietu lokdauna laikā

Kā liecina 2021. gada 9. oktobra rīkojuma Nr. 1 grozījums, kas iesniegts īpašajai Ministru kabineta sēdei. 720 “Attiecībā uz ārkārtas stāvokļa izsludināšanu” vietējās sanāksmes laikā tika noteikti vairāki gadījumi, un paredzams, ka no 21. oktobra līdz 15. novembrim katru dienu no pulksten 20.00 līdz 5:00 personālam būs atļauts atstāt savu dzīvesvietu. No 21. oktobra līdz 15. novembrim iedzīvotāju pārvietošanās ir aizliegta no pulksten 20.00 līdz 5:00, un iedzīvotāju pienākums ir palikt savā dzīvesvietā vai uzturēšanās vietā, tostarp samazinot tiešos kontaktus ar citiem, pretējā gadījumā var nākties saskarties ar īpaši smagiem naudas sodiem.

Tomēr pēc sertifikāta un ID uzrādīšanas pilsoņi var pārvietoties šādās situācijās: Ja persona dodas uz darba vietu vai dienestu vai iziet no tās vai veic darba vai dienesta pienākumus; Ja personai ir nepieciešams psiholoģiskais atbalsts, medicīniskie pakalpojumi, tostarp vakcinācija pret infekciju, vai dzīvnieku veterinārā aprūpe, vai apmeklējiet diennakts aptieku; Ja personai nepieciešams doties uz lidostu, ostu, dzelzceļa staciju vai autoostu vai no tās uz vietu, kur tiek nodrošināti pasažieru pārvadājumi.

Apliecinājumā ir jānorāda vārds un uzvārds; personas kods; dzīvesvietas adrese; dzīvesvietas vai uzturēšanās vietas atstāšanas iemesls un laiks; darba devēja vai darba devēja norādītās kontaktpersonas vārds, adrese un tālruņa numurs vai vieta, kur pakalpojums ir saņemts. Kā iepriekš norādīja premjerministrs Krišjānis Kariņš, tie, kuriem jāizved suns, var palikt mājās arī uzturēšanās laikā.

Lokdauna laikā jūs varat izmantot taksometru pakalpojumus un komerctransporta transporta pakalpojumus, kā arī darba devēja sniegtos transporta pakalpojumus, lai pārvietotos uz darbu un no darba, ierasties lidostā, ostā, dzelzceļa stacijā vai autoostā, atgriezties savā dzīvesvietā, doties uz diennakts aptieku, psiholoģiskā atbalsta vai ārstniecības iestādē vai veterinārārsta iestādēs taksometri var pārvadāt tikai vienu pasažieri vai vienu un to pašu ģimenes locekli, kā arī pārvadāt nepilngadīgus bērnus vai cilvēkus, kuriem nepieciešama palīdzība vai kuriem ir objektīvas grūtības vecuma vai invaliditātes dēļ.

Rīkojumā arī noteikts, ka tikai vienas ģimenes locekļi vai divi cilvēki, kas nav vienas ģimenes locekļi, vienlaikus var braukt ar privāto automašīnu visā “lokdaunā”. Pavadot nepilngadīgo vai personu, kurai nepieciešama asistenta palīdzība, vai personu ar objektīvām grūtībām vecuma vai disfunkcijas dēļ, privātajā automašīnā drīkst pārvietoties ne vairāk kā trīs personas no vairākām ģimenēm.

Šis ierobežojums neattiecas uz tiem, kuri ir nodarbināti sabiedrībai kritiski svarīgās nozarēs (medicīnas personāls, drošība (valsts policija, pašvaldības policija, valsts robežsardze, valsts drošības dienesti)) un glābšanas dienesti, valsts aizsardzība, ārlietas un iekšlietas , valsts nodokļu biroji. Pārtikas un veterināro dienestu robežkontroles departamenta amatpersonas, plašsaziņas līdzekļu darbinieki) un, pildot savus pienākumus (pakalpojumus) un atgriežoties no turienes, visi transportlīdzekļos esošie cilvēki valkā maskas.

Avots

You may also like...