Kariņš steidzami nāk klajā ar iepriekš noklusētu paziņojumu un pārbiedē iedzīvotājus!

Ikviens zina, ka lielākos lēmumus šajā valstī un grūtajā situācijā lielākoties pieņem un pārvalda ministru prezidents Krišjānis Kariņš, kurš vairs jau nekādīgi nevar izcelties ar savām darbībām, jo pieļautas tik daudz kļūdas, kuras vairs nav vienkārši iespējams labot. Tomēr, kas noticis šoreiz un vai tiešām viss ir tieši tā, kā viņš to apgalvo?  Iesākumā viņš pilnīgi nepiekrīt publiski paustajiem pārmetumiem par to, ka valdības pieņemtie lēmumi par stingrākiem ierobežojumiem vīrusa izplatības ierobežošanai atkal ir novēloti, jo tie bijuši izsvērti, uzklausot visus puses, kā arī ieteikumus.

Kariņš uzsvēris to, ka viss noticis tieši tā, kā tam vajadzēja būt un noteikti nekas nav ticis veikts novēloti, kā tas, piemēram, bija pagājušajā gadā. Jāsaka gan, ka ļoti daudzi šim apgalvojumam nepiekrīt, jo tikai ātrai un efektīvai rīcībai šādā brīdī ir acīmredzami rezultāti. Turpretī pats Kariņš vien mierīgi stāsta, ka šobrīd galvenais ir saglabāt mieru, jo izplatības ierobežošanai pieņemti lēmumi nekādā veidā nav tikuši pieņemti novēloti. “Es personīgi uzskatu, ka apstirpinātie ierobezojumi bija ļoti izsvērti, uzklausot visus ekspertus un paustos ieteikumus. Visiem ir jāsaprot, ka sabiedrībā ir dažādas intereses un man kā valdības vadītājam pamatā ir cilvēku veselība un dzīvība.”

Viņš atgādināja, ka stingrāki ierobežojumi attiecas uz Latvijas nevakcinētajiem iedzīvotājiem, kas sakrīt ar valdības ilgtermiņa stratēģiju. “Tiem, kuri jautā, kāpēc situācija atšķiras no Dānijas, Norvēģijas vai Īrijas, es teiktu, ka gandrīz visi šajās valstīs ir vakcinēti. Tiekoties ar šo valstu vadītājiem, jautāju, kā” ir vairāk neskaidrību, kāpēc Šādi jautājumi ir jājautā, jo, kad sabiedrība iebilst pret vakcināciju, viņiem nav jāsaskaras ar šādiem izaicinājumiem vakcinācijas procesā. Tāpēc mums joprojām ir ierobežojumi, un tie jau dzīvo brīvībā, ”piebilda premjers.

Premjerministrs gan uzsvēra, ka lēmums par stingrāku ierobežojumu pieņemšanu tika balstīts arī uz matemātisku analīzi par to, kā pārgāja slimības vilnis. Ekspertu prognozes ir piepildījušās, un mēs sekojam līdzi, jo saslimstība un slimnīcu pārapdzīvotība pieaug, kā paredzēts. Piemēram, veselības ministrs vakar teica, ka viņi tiks sagatavoti gultas pārslodzei, kas piesaistīs papildu spēku, daļēji iesaistot privāto medicīnisko aprūpi.

“Jebkura krīze liecina par vājumu. Tuvojas lielais sals, un ūdensvadi sāk plīst vietās, kur ūdensvadi nav pietiekami dziļi. Tuvojas pandēmija-mēs redzam trūkumus veselības aprūpes sistēmā, bet redzam arī cilvēku izpratni par to savu veselību. Mēs šeit varam daudz ko darīt, “sacīja premjers.

Saskaņā ar Nacionālā veselības dienesta (NVD) datiem, tā kā vakcinācijas temps turpina paātrināties, līdz šim 48,03% Latvijas iedzīvotāju ir pabeiguši vakcinācijas procesu. Vakcinācijas līmenis ir palielinājies par mēnesi. 6. septembra nedēļā valstī kopumā tika vakcinēti 32 769 cilvēki, un katrā nākamajā nedēļā kopējais vakcinēto skaits palielinājās – 34 399 devas tika vakcinētas laikā no 13. līdz 19. septembrim.  No 27. septembra līdz 3. oktobrim tika vakcinēti 44 094 cilvēki, savukārt pagājušajā nedēļā tika vakcinēti vismaz 48 310 cilvēki.

Palielinoties vakcinēto cilvēku skaitam katru nedēļu, attiecīgi palielinās arī vidējais vakcinēto skaits katru dienu. Pagājušajā mēnesī pagājušajā piektdienā vienā dienā vakcinēto cilvēku skaits bija vislielākais, kad valdība nolēma pirms pusnakts noteikt jaunus ierobežojumus lielākajai daļai nevakcinēto sabiedrības daļu. Tajā dienā tika vakcinēti vairāk nekā 10 000 cilvēku.

Saskaņā ar Ministru kabineta lēmumu par ārkārtas situācijām, ja to nevar veikt attālināti, darbu var veikt uz vietas ar darba devēja uzdevumu, lai nodrošinātu darba nepārtrauktību. No otras puses, vairāku cilvēku darba vietā visiem darbiniekiem pareizi jāvalkā maskas.

Avots

You may also like...