Šī Sala Tika Pamesta Jau Pirms 75 Gadiem Un Neviens Nevēlas Spert Savu Kāju Uz Tās. Uzziniet Kāpēc !

Otrā pasaules kara laikā, briti baidījās no ķīmiskajiem ieročiem. Tāpēc viņi nolēma pārbaudīt savu ķīmisko ieroci, ko sauca par Sibīrijas mēri, ja ķīmiskais karš sāktos. 1942.gadā, šīs mierīgā paskata sala kļuva par vietu bioloģisko kara ieroču testu zonu britu spēkiem. Lielbritānijas valdība atsavināja Gruinard salu no tā īpašnieka.

1

Pētnieki ieveda 80 aitas un veica pārbaudi, izmantojot visvairāk kaitīgo Sibīrijas mēra paveidu nosauktu par Vollum 14578.

2

Dažas dienas vēlāk, pakļautas nāvējošu ķimikāliju iedarbībai aitas sāka mirt no infekcijas.

3

Pēc zinātnieku teiktā, lielā daudzumā Sibīrijas mēra sporas ne vien spēj iznīcināt visu Vācu valsts populāciju, bet arī spēj atstāt zemes neapdzīvojamas vairākus gadsimtus.

4

Kad karš beidzās 1945. gadā, sākotnējais īpašnieks vēlējās iegādāties salu atpakaļ, bet valdība teica, ka tas ir pārāk piesārņota.

5

Sala pirms tam ir jāsakopj un jāpasludina par drošu, pirms to varēs apdzīvot cilvēki un dzīvnieki.  Taču tas bija pārāk bīstami un dārgi iziet liela mēroga attīrīšanu. Tātad sala bija karantīnā un slēgta sabiedrības piekļuvei vairāk nekā 50 gadus.

6

Bet līdz 1981.gadam, kaujinieku grupa ar mikrobiologiem no divām universitātēm uzsāka misiju ar nosaukumu “Operation Dark Harvest” pieprasīt no valdības tūlītēju salas. Viņi nozaga 300 mārciņas augsnes no salas, un novietoja tās valdības iekārtās, Porton Down (militārā zinātne parkā) un Blackpool, piespiežot viņus atjaunot Gruinard salu.

7

Gruinard sala tika attīrīta uz četriem gadiem, un tika atzīta par tīru no  Sibīrijas mēra 1990. gada 24. aprīlī, gandrīz 50 gadus pēc tā sākotnējās karantīnas. Mantiniekiem pirmā īpašnieka varēja iegādāties salu atpakaļ tās sākotnējā pārdošanas cenā, 500 britu mārciņu, 1. maijā, 1990.gadā

8

Tomēr arheologs, Dr. Brian Moffats nav pārliecināts, ka sala ir pilnīgi Sibīrijas mēra tīra un apdzīvojama, dēļ baktērijas augstā elastīguma. Viņš teica: “Es neietu pastaigāties uz Gruinard salas.”

Vai jūs domājat, Gruinard sala ir patiešām droša publiskai piekļuvei? Dalieties ar savām domām..

You may also like...