Sinoptiķi jau ļoti Steidzami brīdina par gaidāmo laiku tuvākajās dienās: “Laiks mainīsies pavisam strauji”

Pašreizējais siltā un patīkamā laika periods drīzumā piedzīvos ievērojamas pārmaiņas, lai gan šīs izmaiņas ne vienmēr ir negatīvas ziņas. Faktiski situācija saglabāsies diezgan labvēlīga īsu laiku, pirms notiks straujš pagrieziens uz sliktāko pusi. Mums ir obligāti jāsaprot gaidāmie laikapstākļi, lai būtu gatavi gaidāmajam. Atklāts, ka prognoze ievērojami atšķiras no prognozētā, kas daudziem būs būtiska novirze. Ir pienācis laiks sagatavoties gaidāmajiem laikapstākļiem tuvākajās dienās.

Nesen nācis klajā ziņojums, kas prognozē ievērojamu gaisa temperatūras paaugstināšanos Latvijā tuvāko piecu dienu laikā. Gaidāms, ka temperatūra krietni pārsniegs vidējo, atsevišķos rajonos sasniedzot pat +27 grādus, raisot atmiņas par siltajām vasaras dienām. Lai gan sākotnēji tas bija aizraujošs, šim pēkšņajam temperatūras paaugstinājumam var būt dažas negatīvas sekas. Tādējādi reģionā dzīvojošajiem tas nav vēlamākais iznākums.

Ir svarīgi ņemt vērā, ka mākoņu daudzums šajā laikā ievērojami svārstīsies. Prognoze paredz, ka būs ievērojams saules daudzums un stipri nokrišņi maz ticami. Tomēr sagaidāms, ka agrā rīta stundā un naktī veidosies blīva migla. Sagaidāms mērens līdz mērens vējš, kas rada iespaidu, ka joprojām ir vasarīgs laiks. Gaisa temperatūra vakara gaitā pazemināsies līdz aptuveni +6 līdz +16 grādiem pēc Celsija. Turpretim temperatūra dienā sasniegs ap +20 līdz +25 grādiem pēc Celsija.

Ir dažas pozitīvas ziņas tiem, kas vēlas izbaudīt pēdējās vasaras laika paliekas. Nākamnedēļ lielākajā daļā valsts gaidāma temperatūras paaugstināšanās līdz iespaidīgiem +27 grādiem. Tas dos plašas iespējas cilvēkiem gozēties karstumā pirms laikapstākļu maiņas. Diemžēl šīs siltās dienas būs īslaicīgas, jo apstākļi strauji mainīsies.

Lasi vēl : “Nu tas ir pilnībā Officiāli” Par attaisītu alkohola pudeli mašīnā draudēs sods līdz 140 Eiro

Lai gan gaidāmā nedēļa solās būt silta laika piesātināta, svarīgi ņemt vērā, ka tas nebūs ilgs. Laikapstākļi krasi mainīsies un diemžēl uz sliktāku pusi. Var droši pieņemt, ka šīs siltās dienas iezīmēs gada vasarīgo laika beigas, tāpēc ļoti ieteicams tās izmantot, kamēr vien iespējams. Iemesls tam uzreiz kļūs skaidrs.

Saskaņā ar jaunākajām prognozēm, sākot ar ceturtdienu, 14.septembri, būs ievērojama gaisa temperatūras pazemināšanās. Paredzams, ka šis pēkšņais aukstuma vilnis būs diezgan smags. Turklāt tiek ziņots par atsevišķiem pērkona negaisiem un lietusgāzēm, kas tikai pasliktinās laikapstākļus.

Sākotnējie sniegputeņi mēdz uznākt negaidīti, daudzus pārsteidzot, un tie notiek diezgan agri sezonas laikā, tāpēc jums nebūs ilgi jāgaida, līdz tās pienāk.

You may also like...