Pat 2000 Eiro! Daudzi autovadītāji drīz var tikt pie milzīgiem sodiem šī iemesla dēļ :

Neskatoties uz iespējamību, ka kāds jau ir dzirdējis ziņas, lielākā daļa sabiedrības joprojām nav informēta. Nesen Saeima apstiprināja likuma grozījumus, kas paredz bargus sodus autovadītājiem. Iepriekš sekas bija nelielas, taču tagad situācija ir krasi mainījusies. Autovadītājiem draudēs pārmērīgi lieli naudas sodi, kas pārsniegs ikmēneša ienākumu slieksni, izraisot smagas sekas, kas liks pārdomāt savu rīcību un esošos apstākļus.

JV ir ierosinājis, ka autovadītājiem, kas pieķerti ātruma pārsniegšanā no 61 līdz 70 km/h, draud naudas sods līdz 960 eiro, kas ir ievērojams pieaugums salīdzinājumā ar iepriekšējo maksimālo sodu 460 eiro apmērā. Turklāt diskvalifikācijas termiņš par šādu pārkāpumu palielināsies no sešiem līdz divpadsmit mēnešiem. Līdz ar to sods par šo pārkāpumu dubultosies. Tomēr tas ir tikai sākums, un sagaidāms, ka daudziem autovadītājiem būs smagas sekas.

Ja autovadītājs tiks pieķerts, pārsniedzot atļauto ātrumu apdzīvotā vietā, naudas sods ievērojami palielināsies no līdzšinējā apmēra 460 eiro līdz 1400 eiro. Turklāt vadīšanas tiesības tiktu atņemtas uz diviem gadiem, kas ir būtisks pieaugums salīdzinājumā ar pašreizējo viena gada sodu. Šie bargāki sodi ir tikai sākums gaidāmajam. Tagad pievērsīsimies nozīmīgākajiem un smagākajiem sodiem.

Par ātruma pārsniegšanu par vairāk nekā 70 km/h, neatkarīgi no atrašanās vietas, tiks uzlikts ārkārtīgi liels naudas sods 2000 eiro apmērā un 3 gadu diskvalifikācija. Šis bargais sods padara to, ka ir maz ticams, ka vadītāji atsāks braukšanu. Tomēr ar to sekas neapstājas.

Saskaņā ar Ceļu satiksmes drošības padomes sniegto informāciju mēs zinām, ka ik gadu vairāk nekā 500 personas tiek sodītas par braukšanu ar ātrumu, kas pārsniedz 60 km/h. Šis skaitlis nozīmē, ka katru dienu tiek pieķerti vairāki autovadītāji. Skaidrs, ka tiem, kuri tiks konstatēti jauno noteikumu pārkāpumos, būs smagas sekas.

Lai gan priekšnoteikums var šķist daudzsološs, ir svarīgi ņemt vērā situācijas realitāti: daudzas personas turpina vadīt transportlīdzekļus, būdami reibumā katru dienu. Līdz ar to es neticu, ka sodu palielināšana būtiski ietekmēs šo jautājumu, jo tie, kuri ir apņēmības pilni iesaistīties šajā bīstamajā uzvedībā, turpinās to darīt neatkarīgi no tā.

You may also like...