Tūkstošiem iedzīvotāju savā kontā saņems jau automātiski pārmaksātos nodokļus, ja EDS būsi uzspiedis šo:

Pieņemsim, ka 2022. gadā nodokļu atvieglojumi nav piemēroti algām, pensijām vai ieguldīti privātajos pensiju fondos vai citās vietās. Šādos gadījumos radīsies nodokļu pārmaksa, un summa var tikt atmaksāta. VID aprēķinās precīzu pārmaksas summu un ieskaitīs to personas privātajā kontā. Tomēr ir svarīgi atzīmēt, ka par to visu ir jāziņo līdz šī gada 30. septembrim, atstājot maz laika. Ja tas netiks izdarīts līdz šim termiņam, šī iespēja tiks zaudēta. Turklāt ir vēl viens svarīgs aspekts, kas jāņem vērā.

VID ir skaidri norādījis, ka, neiesniedzot 2022.gada pārmaksātos nodokļus, neiesniedzot gada ienākumu deklarāciju, atsevišķos gadījumos tiks veikta automātiska pārmaksa. Lai to novērstu, obligāti līdz šā gada 30.septembrim jādeklarē vēlamo kontu šādu līdzekļu pārskaitīšanai. Pēc tam iedzīvotāji saņems elektronisku paziņojumu EDS sistēmā. Tomēr ir svarīgi atzīmēt, ka ar to viss vēl nav beidzies.

Lai piekļūtu attiecīgajai lietojumprogrammai, dodieties uz EDS sadaļu un atlasiet “Sagatavot dokumentu no veidlapas”. No turienes izvēlieties opciju “Iedzīvotāju ienākuma nodokļa dokumentācija”. Visbeidzot atlasiet pieteikumu automātiskai nodokļu atmaksai, un process būs pabeigts. Tas ļaus jums bez piepūles iegūt visus pārmaksātos nodokļus bez papildu bažām.

Turklāt personām, kuras iepriekš ir bijušas pārmaksātas bez atbilstošas ​​izdevumu dokumentācijas, būs iespēja atgūt pārmaksātos nodokļus bez nepieciešamības uzrādīt ienākumu deklarāciju. Tas ir atkarīgs no visu nepieciešamo prasību izpildes EDS sistēmā un konta informācijas sniegšanas līdz kārtējā gada 30. septembrim.

Lasi vēl : Sinoptiķi jau ļoti Steidzami brīdina par gaidāmo laiku tuvākajās dienās: “Laiks mainīsies pavisam strauji”

Šis vienkāršais risinājums var piedāvāt ievērojamu palīdzību privātpersonām, novēršot vajadzību maksāt papildu nodokļus katru gadu, kas bieži izraisa sistēmas avārijas un neapmierinātību nodokļu maksātāju vidū, kuri vienkārši cenšas atgūt pārmaksātos līdzekļus.

Tiek lēsts, ka šo iespēju izmantos ievērojams skaits iedzīvotāju, kuru skaits ir tūkstošos, un tas ilgtermiņā var būtiski uzlabot viņu dzīves kvalitāti. Lai tas noder arī tev.

You may also like...