“Nu tas ir pilnībā Officiāli” Par attaisītu alkohola pudeli mašīnā draudēs sods līdz 140 Eiro

Lietuva, valsts, kas slavena ar savu stingro politiku pret alkoholu, nesen paziņoja par bargākiem sodiem, kas stāsies spēkā no pirmā jūnija. Ir vērts atzīmēt, ka šī nav satīriska situācija, bet gan ļoti reāla. Par atklātu alkohola pudeles nēsāšanu automašīnas salonā var uzlikt naudas sodu līdz 140 eiro. Ir svarīgi atzīmēt, ka sodu var piemērot ne tikai vadītājam, bet arī jebkuram pasažierim. Šie jaunie noteikumi ir negaidīti tiem Latvijas viesiem Lietuvā, kuri šo valsti apmeklē kā tūristi.

Lietuvas Saeima, kā ziņo valsts galvenie mediji, ir pieņēmusi oficiālās izmaiņas Administratīvo pārkāpumu protokolā. Pārskatījumos ir iekļautas skaidras sekas attiecībā uz alkohola produktu ļaunprātīgu izmantošanu un pārvadāšanu transportlīdzekļos. Ir vērts atzīmēt, ka sodi, kas saistīti ar šiem pārkāpumiem, ir ievērojami. Sākot ar pirmo jūniju, tiks piemēroti bargi naudas sodi tiem, kas pieķerti alkohola glabāšanā, lietošanā vai pārvadāšanā, izņemot gadījumus, ja transportlīdzeklim ir sadalīts salons, piemēram, limuzīnā.

Sākotnēji sods par likuma pārkāpšanu par atvērta alkohola pārvadāšanu transportlīdzeklī ir robežās no 40 līdz 100 eiro. Tomēr, ja pārkāpums izdarīts atkārtoti, tāpat kā otrreiz, naudas sods var pieaugt līdz 140 eiro neatkarīgi no citiem faktoriem. Zīmīgi, ka Lietuvas mediji uzsver, cik svarīgi ir risināt šādus jautājumus ar stingru pieeju. Noteikumi aizliedz personām transportlīdzekļa salonā pārvadāt, uzglabāt vai lietot alkoholu neiepakotu. Taču šī likuma darbības joma pārsniedz tikai to.

Lietuvas parlamenta deputāti uzsver, ka tas iezīmēs jaunas ēras sākumu un nepieciešamības gadījumā ir gatavi ieviest vēl stingrākus noteikumus. Galīgais mērķis ir uzlabot pašreizējo situāciju un pastāvīgi izbeigt autovadītāju brīvību pie stūres.

Lasi vēl : Šodien paziņotas ļoti labas ziņas: Daudziem iedzīvotājiem šajā kategorijā tiks piešķirts valsts atbalsts

Šis paziņojums ir šokēts apmeklētājiem un tūristiem no Latvijas, jo ir svarīgi atzīmēt, ka jaunie noteikumi skars visus Lietuvas robežu šķērsojošos.

Ņemot vērā Latvijas problēmas ar alkohola lietošanu un braukšanu dzērumā, jāšaubās, vai nav pienācis laiks ieviest stingrākus pasākumus šo likumpārkāpēju aizturēšanai. Kāda ir jūsu nostāja šajā jautājumā?

You may also like...