Šodien paziņotas ļoti labas ziņas: Daudziem iedzīvotājiem šajā kategorijā tiks piešķirts valsts atbalsts

Valsts finansējums tiek piešķirts vairākiem simtiem privātpersonu, kas ir daļa no šīs konkrētās Latvijas iedzīvotāju kategorijas. Šī nesenā attīstība ir patīkams atjauninājums.

Kā informē Labklājības ministrija, palīdzība mājokļa pielāgošanas veidā tiks sniegta 259 personām ar invaliditāti, kurām ir kustību traucējumi. Tas palīdzēs uzlabot viņu nodarbinātības iespējas un piekļuvi pakalpojumiem, vienlaikus veicinot cilvēktiesības un uzlabojot viņu vispārējo dzīves kvalitāti.

Eiropas Savienības (ES) iniciatīvas Atveseļošanās un noturības mehānisma plānā iekļauts pasākums, kas vērsts uz mājokļa pieejamības nodrošināšanu personām ar invaliditāti. Oficiālu apstiprinājumu šim pasākumam valdība sniedza 5.septembrī, otrdien, atbilstoši ES plāna noteikumiem.

Politiskās partijas “Jaunā Vienotība” labklājības ministre Evika Siliņa uzsvēra mājokļu pielāgošanai piešķirtā finansējuma nozīmi un vērtīgumu. Siliņa uzsvēra, ka šis finansējums ir vērtīga iespēja cilvēkiem ar invaliditāti uzlabot savu dzīves vidi. Tika atzīta ievērojamas finansiālas palīdzības piešķiršana dzīves kvalitātes uzlabošanai. Ir plaši atzīts, ka ļoti svarīgs ir ērts un pieejams interjera dizains, kas netraucē ikdienas aktivitātēm.

Finansiālā palīdzība pašvaldībām, pašvaldību iestādēm, pašvaldību kapitālsabiedrībām vai pašvaldības kontrolētām kapitālsabiedrībām tiks sniegta, izmantojot ES atveseļošanas un noturības mehānisma (RESM) plānu. Šo iestāžu pārziņā ir pašvaldības īpašuma pārvaldīšana un uzraudzība vai sociālo pakalpojumu sniegšana. Plānā katrai pašvaldībai noteikts konkrēts trūcīgo personu skaits, kuru mājokļi var tikt atbilstoši pielāgoti.

Lasi vēl : Valdis Melderis nācis klajā ar steidzamu paziņojumu un laicīgi brīdina visus iedzīvotājus

Indivīdu atlases no mērķa demogrāfijas Latvijā koordinācija ir paredzēta visās pašvaldībās. Tas tādēļ, ka katras pašvaldības rīcībā ir informācija par tās administratīvajā jurisdikcijā reģistrētajiem iedzīvotājiem.

Sākotnējais solis investīciju projektam piemērotu kandidātu noteikšanā ir pašvaldības sociālais dienests, kas organizē personu atlasi no mērķa demogrāfijas. Turklāt šī procesa laikā tiks veikta mājokļu apsekošana.

Investīciju projekts paredz mērķa iedzīvotāju dzīvesvietu ārējās un iekšējās vides pārveidošanu, lai pielāgotos viņu unikālajām prasībām. Tas varētu radīt nepieciešamību pēc celtniecības darbiem vai palīgtehnoloģiju, aprīkojuma un citu būtisku materiālu iegādes, uzstādīšanas un ieviešanas, lai garantētu vides pieejamību.

Šim ieguldījumam ANM atvēlējusi 4 739 441 eiro, 995 283 eiro veidojot no valsts budžeta finansējuma. Paredzēts, ka vienas mājas pielāgošana izmaksās 18 299 eiro.

You may also like...