Swedbank nāk klajā ar ļoti svarīgu vēsti! Jau no 1. Septembra tas nu skars pilnīgi visus bankas klientus

Tas būs vairāk nekā milzīgs trieciens pilnīgi visiem, pie tam jāņem vērā, ka tas tiešām nav normāli, ka šādas lietas notiek tik ļoti bieži. Vēl pirms pāris dienām parādījās informācija, ka tas ietekmēs pilnīgi visus bankas klientus. Jāņem vērā, ka tas viss izskatās pārāk traki un viss notiekošais notiek nekontrolēti un turpina atkārtoties. Izskatās, ka viss acīmredzamais ir tīrākā acu aizmālēšana un šobrīd ir redzama tikai visa esošā patiesība. Kas tad īsti noticis?

Banku amatpersonas jau norādījušas, ka Swedbank paaugstinās termiņnoguldījumu likmes un ne tikai! Saskaņā ar bankas paziņojumiem visiem termiņiem tiks paceltas termiņnoguldījumu likmes, par 0,25%. Pieaugums attiecas uz privātajiem, kā arī juridiskajiem. Līdz ar to jāņem vērā, ka viena gada termiņam likme tiek paaugstināta līdz 3,75%, kas ir jau nenormāli liels cipars.

Procentu likmes tiks paaugstinātas gan korporatīvajiem klientiem, gan individuālajiem kredītņēmējiem. Swedbank Personālo pakalpojumu vadītāja Karīna Kulberga norāda, ka šis procentu likmju pieaugums motivēs privātpersonas izpētīt daudzveidīgas noguldījumu iespējas. Sakarā ar to arvien vairāk cilvēku izvēlas neglabāt savu naudu regulāros norēķinu kontos un tā vietā meklē alternatīvas metodes papildu ienākumu gūšanai.

Pēc bankas sniegtās informācijas, “Swedbank” kopš pagājušā gada rudens ir nepārtraukti paaugstinājusi noguldījumu likmes, bet no šī gada sākuma – krājkontiem. Pašlaik gada procentu likme šim konkrētajam uzkrājumu instrumentam ir 2,2%.

Lasi vēl : Šodien paziņotas ļoti labas ziņas: Daudziem iedzīvotājiem šajā kategorijā tiks piešķirts valsts atbalsts

Bankas pārskatā norādīts, ka ir ievērojami palielinājies aktīvo termiņnoguldījumu līgumu apjoms un vērtība. Precīzāk sakot, kopš šī gada sākuma aktīvo termiņnoguldījumu līgumu skaits ir pieaudzis vairākkārt. Turklāt termiņnoguldījumu kopsumma ir palielinājusies par 170 miljoniem eiro, vairāk nekā trīs reizes pārsniedzot sākotnējo summu.

No bankas lietvedības novērojams, ka šī gada jūnijā vislielāko termiņnoguldījumu izmantošanu gan daudzuma, gan vērtības ziņā veica klienti vecumā no 65 gadiem. Pēc tiem nākamais lielākais lietojums ir no klientiem vecumā no 51 līdz 64 gadiem un pēc tam no klientiem vecumā no 36 līdz 50 gadiem. Interesanti, ka būtiskākais gan līgumu skaita, gan noguldītās summas pieaugums bija vērojams 22-25 gadus vecu klientu vidū. Savukārt visbūtiskākais noguldījumu pieaugums bija 26-35 gadus vecu klientu vidū.

Demogrāfiskā grupa, kas Rājrīkā piedzīvojusi visbūtiskāko gan noguldījumu apjoma, gan aktīvo līgumu skaita pieaugumu, ir jauniešu vecuma grupai piederošas personas. Konkrēti, šajā reģionā dzīvojošie cilvēki vecumā no 16 līdz 18 gadiem piedzīvoja vislielāko noguldījumu un aktīvo līgumu skaita pieaugumu.

Runājot par finanšu iestādēm Latvijā, Swedbank ieņem pirmo vietu pēc aktīvu apjoma.

You may also like...