Sinoptiķi jau Steidzami brīdina par gaidāmo laiku tuvākajās dienās: “Laiks mainīsies ļoti strauji”

Pašreizējie laikapstākļi ir silti un patīkami, taču tuvākajās dienās tie piedzīvos būtiskas pārvērtības. Par laimi, šīs pārvērtības neradīs nelabvēlīgus laikapstākļus. Tomēr pēc dažām dienām no pašreizējā patīkamā laika tas ātri pasliktināsies. Ir svarīgi zināt, kāda veida laikapstākļi gaidāmi tuvākajā nākotnē. Pārsteidzoši, ka prognozes liecina par krasām pārmaiņām, kas daudzus pārsteigs. Ir pienācis laiks sagatavoties negaidītajiem laikapstākļiem nākamajās dienās.

Šodienas paziņojums atklāj, ka tuvāko piecu dienu laikā gaisa temperatūra visā Latvijā pārsniegs normu. Gaidāma temperatūra atsevišķos reģionos līdz +27 grādiem, kas atgādina siltākās vasaras dienas. Tomēr šis negaidītais karstums rada dažas nevēlamas sekas. Līdz ar to šīs ziņas var nebūt tik labvēlīgas, kā daudzi cerētu dzirdēt vai piedzīvot.

Svarīgi paturēt prātā, ka mākoņu daudzums šajā periodā būtiski svārstīsies. Kamēr būs saule un stipru nokrišņu iespējamība ir maza, agrā rīta un nakts stundās gaidāma blīva migla. Vēja ātrums pārsvarā būs lēns un mērens, nodrošinot vasarīgu atmosfēru. Gaisa temperatūra naktī būs vēsa, robežās no +6 līdz +16 grādiem pēc Celsija, savukārt pēcpusdienā tā būs ievērojami siltāka, svārstās no +20 līdz +25 grādiem pēc Celsija.

Par laimi, ir labas ziņas tiem, kas vēlas pagozēties pēdējās vasaras paliekās. Līdz nedēļas vidum valsts lielākajā daļā temperatūra sasniegs pat +27 grādus. Tomēr šī atelpa būs īsa, jo tūlīt pēc šīm siltajām dienām laikapstākļi krasi mainīsies.

Esošās siltās nedēļas siltās dienas būs īslaicīgas, jo gaidāms, ka laikapstākļi krasi pasliktināsies. Diemžēl šī maiņa būs pēkšņa un nepatīkama. Ir ļoti ieteicams pilnībā izmantot šīs gada pēdējās siltās dienas, kamēr vēl varat. Iemesls jums kļūs skaidrs ļoti ātri.

Saskaņā ar jaunākajām prognozēm, sākot 24. septembri, gaidāma krasa gaisa temperatūras pazemināšanās, kā rezultātā iestāsies strauja un intensīva aukstā atmosfēras fronte. Turklāt ir pazīmes par atsevišķiem pērkona negaisiem un lietusgāzēm, kas vēl vairāk pasliktina apstākļus un palielina diskomfortu.

Sākotnējais sniegputenis mēdz notikt pēkšņi un noķer cilvēkus nevērīgi, tāpēc var droši pieņemt, ka jums nebūs ilgi jāgaida, lai to redzētu.

You may also like...