Līdz 2000 Eiro: Daudzi autovadītāji jau drīzumā var saņemt pavisam milzīgus naudas sodus

Iespējams, daži cilvēki ir uztvēruši nesenos notikumus, taču lielākā daļa joprojām nav informēti. Saeima tikai nesen apstiprināja likuma grozījumu, kas paredz bargus sodus autovadītājiem. Agrāk sekas nebija tik smagas, taču tagad apstākļi ir krasi mainījušies, un autovadītājiem varētu draudēt pārmērīgi lieli naudas sodi. Šīs soda naudas var pārsniegt personas mēnešalgu, kas ir šausmīga situācija, kas prasa tūlītēju uzmanību.

JV nesen ierosināja piemērot sodu 960 eiro apmērā autovadītājiem, kuri ir pieķerti, pārsniedzot ātrumu no 61 līdz 70 km/h, kas ir ievērojams pieaugums salīdzinājumā ar iepriekšējo maksimālo naudas sodu 460 eiro apmērā. Papildus tam nolemts, ka autovadītājiem tiks automātiski atņemtas tiesības uz 12 mēnešiem līdzšinējā sešu mēnešu soda vietā. Līdz ar to šādu pārkāpumu sekas būs divreiz bargākas. Tomēr tas ir tikai jauno noteikumu sākums. Sagaidāms, ka daudziem autovadītājiem nākotnē būs smagas sekas.

Ja persona apdzīvotā vietā pārsniegs atļauto ātrumu, tai tiks piemērots ievērojami lielāks naudas sods. Iepriekšējais sods 460 eiro apmērā palielināts līdz satriecošajiem 1400 eiro. Turklāt sods par šo pārkāpumu palielināts no viena gada uz diviem gadiem bez vadīšanas tiesībām. Tas ir tikai pastiprināto sodu sākums. Tagad pievērsīsimies nozīmīgākajām un smagākajām sekām.

Par ātruma pārsniegšanu par 70 km/h neatkarīgi no tā, vai tas atrodas apdzīvotā vietā vai nē, tiks uzlikts pārmērīgs naudas sods 2000 eiro apmērā un transportlīdzekļa vadīšanas tiesību atņemšana uz trim gadiem. Tik smagas sekas atturēs autovadītājus no atkal sēsties pie stūres. Tomēr sodi ar to nebeidzas.

Lasi vēl : Sinoptiķi jau Steidzami brīdina par gaidāmo laiku tuvākajās dienās: “Laiks mainīsies ļoti strauji”

Kā minēts iepriekš, saskaņā ar Ceļu satiksmes drošības padomes publiskotajiem datiem par ātruma pārsniegšanu, kas pārsniedz 60 km/h, ik gadu tiek sodītas vairāk nekā 500 personas. Tas nozīmē, ka katru dienu tiek sodīti vairāki autovadītāji. Līdz ar to tie, kurus pieķers nesen ieviestie noteikumi, piedzīvos būtiskas sekas.

Lai gan no pirmā acu uzmetiena šī koncepcija var šķist daudzsološa, patiesībā braukšana dzērumā joprojām ir izplatīta problēma, kas joprojām pastāv, neskatoties uz juridiskajām sekām un izpildes pasākumiem. Vienkārša naudas sodu palielināšana, visticamāk, neatrisinās problēmas sakni, jo tos, kuri ir apņēmības pilni braukt reibumā, visticamāk, neatturēs naudas sekas.

You may also like...