Šodien izplatīts jauns brīdinājums par gaidāmu vētru – Svarīgi ikvienam

Latvijas Vides, Ģeoloģijas un Meteoroloģijas centrs jau ceturto dienu pēc kārtas ir izsludinājis brīdinājumu par spēcīgu pērkona negaidu. Meteorlogi jau paziņojuši, ka dienas otrajā pusē stāsies spēkā dzeltenā līmeņa brīdinājums.

Tajā tiek ziņots par to, ka dienas vidū Latvijas Austrumu, kā arī Latvijas centrālajā daļā gaidāms spēcīgs pērkona negaiss, ar lietusgāzēm, krusu un brāzmainu vēju, respektīvi gaidāma vētra. Jāņem vērā, ka naktī daudzviet joprojām turpināsies lietus un arī vakarā turpināsies spēcīgs pērkona negaiss.

Jāņem vērā, ka brīdinājums ir spēkā visā valstī, izņemot Rīgu un daļu no Kurzemes. Taču, ja vētra kļūs stiprāka, brīdinājums tiks attiecināts arī uz šīm vietām. Sinoptiķi jau izteikušies, ka cilvēkiem nepieciešams būt īpaši piesardzīgiem vietās, kuras ir pakļautas lielākai pērkona negaida ietekmē.

Tās parasti ir plašas un atklātas teritorijas, kā arī meži, no šīm vietām vētras laikā noteikti vajadzētu izvairīties. Tāpat var lūzt koki, koku zari, dažādi priekšmeti un atlūzas, kas var tikt nestas pa gaidu. Iespējama arī zemāku teritoriju applūšana, kā jau iepriekšējās dienās.

Var būt apgrūtināta braukšana arī pa ceļiem, jo var veidoties ūdens peļķes, kas šoferiem var radīt akvaplanēšanu, kas ir ļoti bīstami. Sinoptiķi jau ieteikuši, ka vakarā vislabāk palikt mājās, iekštelpās.

Lasi vēl : Swedbank negaidīti nāk klajā ar nopietnu ziņojumu visiem bankas klientiem

Interesanti ir tas, ka Latgalē līdz trešdienas vakaram ir spēkā brīdinājums par spēcīgu karstumu, kas var sasniegt veseselus + 30 grādus.

You may also like...