Ticis paziņots, cik patiesībā milzīga no 2023. gada būs Jaunā minimālā alga! Cilvēki ir pārsteigti!

Pēdējā laikā daudz runā par algas palielināšanu, kas sāksies jau no 2023. gada, tomēr priekšā ir vēl daudz nezināmā. Tika izteiktas spekulācijas par inflācijas ietekmi, kas nesen pieauga nenormāli strauji, un neviens nav pārliecināts, kad šis straujais lēciens sāks mazināties, jo pagaidām cipari turpina augt un augt, taču cilvēku pirktspēja samazinās. Cilvēki tagad vēlas uzzināt, cik liels būs jaunais skaitlis, ņemot vērā, ka 2023. gada 1. janvārī tika ieviesta jauna minimālā alga. Ir atzīmēts, ka tā ir nesena vēsture; cilvēki pirms neilga laika nevarēja beigt runāt par šiem šķietami brīnišķīgajiem ieguvumiem, lai gan inflācija kāpj un tas ir tikai loģiski, ka strauji, kas jāpalielina.

Jau ir oficiāli paziņots, ka algu pārskatīšana notiek, kā ziņots iepriekš. Viss vēl ir sarunu fāzē; tomēr par to ir jāvienojas visiem sociālajiem partneriem, lai tas tiktu pieņemts kā iepriekš nolemts. Tā kā minimālā alga jau ir aptuveni izvēlēta , ir jāpārbauda skaitļi. Tas ir tāpēc, ka pastāvošā inflācija pārspēj pati sevi. Tagad ir pienācis laiks saprast iesaistītās summas un kā tieši tas mainīs visu kopējo situāciju, kura jau tā nav gana stabila. Laiks tam ķerties klāt!

Ir vērts atzīmēt, ka ikviens, kas seko informācijai par pašreizējām subsīdijām, ir informēts par citām izmaiņām. Kā viens no svarīgākajiem kritērijiem, izvēloties jaunu minimālo algu, piedāvāts risinājums 2021.gada vidējo bruto darba samaksu noteikt 50% apmērā no skaitļa. Sabiedrība to neapšaubāmi apzinās; tomēr iepriekš tas var būt neskaidrs. Šis vidējais algas lielums bija  1280 eiro apmērā; puse no šī skaitļa būtu 640 eiro. Visticamāk, ka šis skaitlis būtu pat lielāks nekā saskaņā ar jaunākajiem avotiem, jo kā izrādās tam tā vienkārši ir nepieciešams būt.

Ir ziņots, ka svarīgu sarunu rezultātā tika paziņoti, ka jaunā minimālā alga varētu sasniegt 700 EUR. Daudzi uzskata, ka šis skaitlis ir pārāk liels, un šaubās, ka cilvēki patiešām vēlas, lai tas būtu tik augsts. Jo tas saistīts ar to, ka daudzi darba devēji tam nebūs gatavi, jo tas būtu pārāk liels lēciens.

Ir ziņots, ka algas nesamazināsies zem noteikta skaitļa. Tomēr ir arī ziņots, ka algas, visticamāk, nepalielināsies līdz 700 Eur. Ņemot vērā jaunāko informāciju, pašreizējā 700 eiro alga tiek uzskatīta par pārāk augstu. Pēkšņs algu palielinājums tik lielā mērā radītu pārāk lielu slodzi darba devējiem, kuri nav sagatavojušies šādam lēcienam. Turpretim ir teikts, ka algas skaitlis var būt lielāks par 640 eiro. Tas ir saistīts ar inflāciju un faktu, ka algām, iespējams, vajadzēja palielināties vairāk, nekā tās jau ir palielinājušas. Taču zemāk par 640 Eur, visticamāk nebūs!

You may also like...