Šodien Paziņots, cik patiesībā palielināsies maksa par Siltumenerģiju Rīgā no Oktobra! Cilvēki ir izmisumā!

Cilvēki jau pašlaik ar bailēm sagaida nākamo apkures sezonu, jo tam ir vairāki iemesls. Šobrīd vien no galvenajiem ir tāds, ka nākamajā apkures sezonā sagaidāms, ka Rīgas Siltuma siltumenerģijas tarifi vēl krasi augs. Lai arī iepriekš tika ziņots, ka kopumā lēciens varētu būt par 15%, izrādās, ka situācija ir krietni sliktāka un tā nemaz patiesībā nebūs. Tikko ticis paziņots, ka Rīdziniekiem no oktobra maksa par siltuma pieaugs par iespaidīgi milzīgu skaitli un tas jau paspējis raisīt izmisumu cilvēkos.

Šodien ticis paziņots, ka jaunā maksa no oktobra par siltumu pieaugs par reāliem 40%, informējusi AS “Rīgas Siltums.” Jau iepriekš izskanēja informācija no RS, ka no 2.oktobra plāno dubultot siltumenerģijas cenas galvaspilsētā, paredz uzņēmuma piemērotās elektroenerģijas tarifu izmaiņas. Termoelektrības gala cenu plānots paaugstināt no esošajiem 85,45 eiro par MWh līdz 170,59 eiro. Tarifu ietvaros būtiskākais pieaugums paredzēts siltumenerģijas ražošanas segmentam – 118%. Tas nozīmē, ka esošais lēciens būs ļoti milzīgs un daudzi to nespēs vispār atļauties.

“Rīgas Siltums” atgādina, ka pusi no siltumenerģijas cenas pieauguma virs 68 eiro par MWh paredzēts kompensēt valsts atbalsta gadījumā mājsaimniecībām centrālās siltumenerģijas siltumenerģijas maksas apmaksai. Tas nozīmē, ka pēc valsts atbalsta siltumenerģijas kompensācijas maksa mājsaimniecībām pieaugs par 40%, no pašreizējās efektīvās siltumenerģijas cenas 85,45 eiro par MWh līdz 119,30 eiro. Līdz ar to īstais pieaugums ir 50%, bet ar atbalstu iedzīvotājiem tas pārvērtīsies par pieaugumu uz 40%

No visa Rīgā nepieciešamā siltuma uzņēmums 30% siltumenerģijas saražo savos siltuma avotos un 70% iepērk no neatkarīgiem ražotājiem. Nozīmīgākais ražotājs ir AS “Latvenergo”, kam šobrīd ir apstiprināti elektroenerģijas tarifi apkurei TEC-1 un TEC-2, kas plānoti vidēji 185 līdz 190 eiro par MWh. Šobrīd RS jau izmanto daudz biodegvielas, kur 50% siltumenerģijas iegūst no šķeldas un 50% izmanto dabasgāzi.

Kā ziņots, 1.septembrī Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) paziņoja, ka AS “Latvenergo” ražotnē ir apstiprinājusi jaunus siltumenerģijas tarifus TEC-1 un TEC-2, kas būs vairākas reizes augstāki nekā 2010.gada 1.martā esošajiem. Šie tarifi būtiski ietekmē RS apkures tarifus. Pašlaik vien atliek tikai iedomāties, kā cilvēki par šo visu jūtas uzzinot cik nāksies pārmaksāt!

You may also like...