Viņķele nākusi klajā ar paziņojumu : “beidzam mocīties un atzīstam, ka tā bijusi kļūda”

Veselības ministre Ilze Viņķele (AP) zina, ka savulaik pastāvošie e-veselības ieviešanas pamati ir bijuši kļūdaini, kas tagad apgrūtina sistēmas turpmāku attīstību. Intervijā TV3 raidījumam “900 sekundes” ministrs sacīja: “Ja man vaicātu, vai man ir bijusi vēlme pateikt“ mēs izsīkam un vienkārši atzīstam, ka [pašreizējā e-veselība] ir bijusi kļūda, izrāde ir slikta, un produkts ir grūts, “tad jā, man ir bijusi tāda vēlme,” atzina Ilze Viņķele

Tomēr viņa uzsvēra, ka turpinās esošās sistēmas attīstība, jo “finansējums no Eiropas fondiem uzliek noteiktas robežas”. “Diemžēl šīs bezgalīgās šausmas turpinās.

Tagad jautājums ir, kā mēs, pamatojoties uz šo trako sistēmu, joprojām varam mēģināt iedarbināt funkcionālu e-recepti, kas ir pieejama visu diennakti, ar pēc iespējas mazākiem traucējumiem, ”skaidroja veselības ministre.

Tiek ziņots, ka Veselības ministrija (VM) prasīs valdībai pagarināt e-veselības projekta termiņu. Sēlijas padomnieks Edgars Skvariks aģentūrai LETA skaidroja, ka Nacionālais veselības dienests (NHS) sadarbībā ar Veselības ministriju patlaban sagatavo ziņojumu Ministru kabinetam, pieprasot pagarināt projekta termiņu. Ziņojumā tiks izskaidrots arī e-veselības projekta pašreizējais stāvoklis, konsultēja ministrs. Tomēr, kas notiks tālak?

Lasi raksta turpinājumu nākamajā lapā

You may also like...