Uzzini kuras būs tās ģimenes, kuras nesaņems solīto 500 Eiro pabalstu

Lai arī politiķu pieņemtais lēmums piešķirt Latvijā dzīvojošajām ģimenēm par katru bērnu krīzes laika pabalstu 500 Eiro apmērā, tas tomēr nenozimē to, ka šo konkrēto pabalstu varēs saņemt par pilnīgi visiem bērniem. Esošās pandēmijas laikā ārkārtas sicuācijas 500 Eiro atbalsta izmaksa ir saistīta ar tiešu faktu, vai kāds no bērna vecākiem ir pieprasījis ģimenes pabalstu Latvijā. Un tieši šeit tad atklājs kāds neliels āķis, ko daudzi nemaz nezina.

Pēc būtības ir jāsaņem pilnīgi visiem vecākiem, kuriem ir bērni attiecīgi noteiktajos lēmumos, tomēr problēma ir pavisam, kur citur un daudzas ģimenes to nemaz vēl nezina un cer, ka viņu kontā ieskaitīs šo pabalstu, tomēr viņi to nemaz nedabūs. Tieši tāpēc ir laikus jānoskaidro, kuri cilvēki ir šajā grupā un kāpēc viņi nesaņems pabalstu.

Visa “sāls” ir tajā, ja mamma vai tētis strādā kādā citā valstī un tur ir ticis pieprasīts ģimenes valsts pabalsts, tad par Latvijā dzīvojošiem bērniem pabalsts netiks izmaksāts. Pie tam sociālajos tīklos pašlaik jau vairākas ģimenes ir dalījušās ar skumīgu pieredzi. Daudzās ģimenēs viens no vecākiem tiešām strādā kādā citā Eiropas vai Eiropas ekonomiskās zonas valstī, bet bērno ir ar otru vecāku Latvijā.

Taču pēc Saeimas un valdības lēmuma izmaksāt visām ģimenēm ar bērniem 500 Eiro pabalstu prieka vieta vietā par atbalstu ģimenēm tās bija ļoti vīlušās, jo uzzināja, ka konkrētu pabalstu var arī nesaņemt. Neatkarīgā noskaidroja, kāpēc tad šāda situācija ir izveidojusies un vai šajā gadījumā ir iespējams, kaut ko mainīt, lai situāciju izlabotu.

Tiesības pabalstu saņemt esot, bet saskaņā ar Covid-19 infekcijas izplatības seku pārvarēšanas likumu, vienreizējs atbalsts 500 Eiro lielumā par katru bērnu tiks izmaksāts tikai un vienīgi personām, kuras audzina bērnu un kurām periodā no 2021. gada 1. marta līdz 2021. gada 6. aprīlim ir tiesības vai nu uz bērna kopšanas pabalstu par bērnu līdz viena gada vecumam, kā arī ģimenes valsts pabalstu vai piemaksu pie ģimenes valsts pabalsta par katru bērnu ar invaliditāti saskaņā ar Valsts sociālo pabalstu likumu.

Kā arī tām personāmm, kurai sakarā ar bērna piedzimšanu ir tiesības saņemt arī maternitātes pabalstu un bērns ir piedzimis līdz ārkārtējās situācijas beigām. Jāņem vērā, ka tas ir līdz 6. aprīlim, ieskaitot. Pie tam atbalsts 500 Eiro par katru bērnu tiks izmaksāts arī personām, kurām no 2021. gada 1. marta līdz 6. aprīlim ir tiesības saņemt sos visus nosauktos pabalstu, bet tie vēl nav piešķirti.

Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras Metodikas pārvaldības nodaļas vecākā eksperte Rasma Kalniņa paskaidroja, ka ģimenes locekļiem, kuri dzīvo vai strādā citā ES vai EEZ valstī vai Šveicē, tiesības uz ģimenes tiesībām (ieskaitot bērna kopšanas pabalstus) un ģimenes valsts pabalstu pamatā ir Noteikts ar Latvijas likumiem (ti, Valsts sociālās labklājības likumu) un Eiropas Savienības tiesību aktiem.

… Bet, ja Latvija pieprasīs citus pabalstus, tiks izmaksāts liels pabalstu apjoms Tas nozīmē, ka saskaņā ar iepriekšminētajām tiesību normām uz 500 eiro palīdzību varēs pretendēt arī tie, kuriem ir tiesības saņemt bērna kopšanas pabalstus vai ģimenes valsts subsīdijas no šī gada 1. marta līdz 6. aprīlim.

Piemēram, māte nestrādā, bet dzīvo Latvijā kopā ar bērnu, bet tēvs strādā Norvēģijā. Latvijā māteii ģimenes valsts dotācijas var tikt piešķirtas kā neliela daļa no atbildīgās valsts, taču, tā kā Norvēģijas ģimenes dotācijas ir lielākas nekā Latvijas ģimenes valsts dotācijas, ģimenes valsts dotācijas, kas tiek piešķirtas mātēm Latvijā, netiek izmaksātas. Šajā gadījumā mātei pienākas arī subsīdija 500 eiro apmērā.

Tomēr, ja nevienam no vecākiem Latvijā netiek piešķirts vecāku pabalsts vai ģimenes valsts pabalsts, vienreizējais 500 eiro atbalsts netiks izmaksāts. Tāpēc galvenais nosacījums ir tāds, ka neatkarīgi no tā, kur strādā vecāki, viņiem jāpieprasa ģimenes valsts pabalsti Latvijā.

Avots

You may also like...