Ja Covid-19 Situācija šādi turpināsies vēl pāris dienas – Valdība paziņojusi kādi 3 Jauni ierobežojumi nāks klāt

Nav noslēpums, ka patreizējā situācija ir tiešām bēdīga un jāņem vērā, ka situācija itin nemaz nepaliek labāka. Pašlaik ir tapis zināms, ja Covid-19 epidemioloģiskie rādītāji Latvijā tiešām turpinās pasliktināties, tad nākamie soļo no valdības puses būs strauji. Pirmais punkts pavisam noteikti būtu cilvēku pulcēšanās skaita samazināšana. Sabiedriskās ēdināšanas vietu un neklātienes mācību ierobežošana, izteikusies Veselības ministre Ilze Viņķele.

“Mēs neesam nekur citur, kur pārējās Eiropas valstis. Ierobežojumi pamatā attiecas uz visu, kas samazina cilvēku būšanu vienkopus un pulcēšanos,” izteicās Veselības Ministre, kā arī piebilda, ja situācija pasliktināsies, tad starp pašiem pirmajiem pasākumiem būs samazināt pieļaujamo cilvēku skaitu gan publisko, gan arī privātajos pasākumos, kas ir ļoti būtiski esošajā situācijā.

Viņķele acīmredzami izteicās par to, ka jauni ierobežojumi pilnīgi un galīgi noteikti attiektos arī uz Sabiedrisko ēdināšanu. “Ja skaitļi turpinās iet uz augšu, tad uzreiz vien no pirmajiem risinājumiem būs aizvērt krogus un bārus un tad jāskatās būs arī tālāk.” Pēc Ilzes domām, šādā situācija noteikti tiks lemts arī par daudz plašāku attālināto mācīšanos skolās un citās iestādēs, kur darbu var veikt attālināti.

Kā jau iepriekš tika ziņots, minētie ierobežojumi tika atrunāti arī otrdien Valdībā atbalstītajā Veselības ministrija plānā, kurā tiek skaidrota ierobežojumu ieviešana pie konkrētiem saslimstības rādītajiem. Tie paredz veselas četra riskas kategorijas no kurām pirmā ir viszemākā un ceturtā pati augstākā. Jāņem vērā, ka Valdība valstij pašlaik ir noteikusi trešo riska grupu jeb kategoriju.

Patreizējā planā ir izvirzīti trīs galveno faktori, kas kombinācijā ar citiem noved pie ceturtās riska kategorija jeb ļoti smagas un augsta riska kategorijas.

Viens no galvenajiem faktoriem ir Covid-19 hospitalizēto cilvēku skaits. Ja tas sasniegs 80% no slimnīcu kapacitātes, atkarībā no citiem radītājiem, tas varētu valsti ienest ceturtajā riska kategorijā. Otrs faktors ir tas, ja saslimšana gadījumu skaits uz 100 000 iedzīvotāju par 50% pārsniegtu vidējo Eiropas Savienības procentuālo rādītāju.

Trešais faktors ir tieši mirstības koeficents. Augsta riska situācija iestašanos varēs vērtēt, ja mirstība Covid-19 pacientu vidū pārsniegs vidējos Eiropas Savienības rādītāju. Tieši tas būs brīdis, kad jādomā par ceturtās pakāpes kategorijas izsludināšanu valstī, tomēr cerams, ka tas nenotiks.

Avots

You may also like...