Šie Celtnieki, Uzdūrās Kaut Kam Ļoti Cietam, Tas Ko Viņi Atrada Ir Pārsteidzoši!

Tā, kā viss mūsdienās straujiem tempiem virzās uz priekšu, tā pat, arī strauji attīstās būvniecība, liekot pasaules veidolam paplašināties ļoti, ļoti ātri.

Nesen celtnieki būvējot lielceļu pāri kādam tuksnesim uzdūrās kaut kam ļoti dīvainam, viņi atrada milzīgus kaulus, kas atklāja interesantus faktus par šo vietu. Izsaucot zinātnieku komandas no visas pasaules, tika atklātas pārsteidzošas lietas. Zinātnieki atklāja, ka šajā vietā agrāk bijusi vaļu kapsēta, jā, jūs nepārlasījāties, šeit agrāk ir bijusi vaļu kapsēta, kas patreiz ir atstājusi simtiem vaļu un citu jūras zīdītāju kaulus, taču interesantākā daļa sākas, ka daži no šiem kauliem ir vairāku miljonu gadu veci, kas nozīmē, ka šajā vietā agrāk bijis plašs okeāns, un visticamāk šī vaļu kapsēta izveidojusies vienkārši, tiekot tiem izskalotiem krastā.

1

Taču vēl dīvaināk liekas tas, ka šī vieta atrodas ļoti tālu no tuvākā okeāna, un šī vieta ir vairāk nekā 50 metrus virs jūras līmeņa,  vai tiešām pasaule tik ātri mainās ?

2

Paleontologi lēš, ka atsevišķi skeleti var būt pat 6 līdz 9 miljonus gadus veci, tas būtiski parāda zemes vēsturi un tās pirmsākumus.  Jūras krastā tie izskaloti aptuveni pirms 10’000 gadu, radot vienu no ievērojamākajām jūras zīdītāju fosiliju vietām uz planētas.

3

Skeleti ir ļoti labi saglabājušies četros dažādos līmeņos, šie četri līmeņi tiek skaidroti ar zemes dziļumu, kādos tie atrodas. Lielākā daļa dzīvnieku jūras krastā bijuši ar vēderu uz augšu, kas nozīmē, ka tie krastā ir izskaloti, pie tam masveidā, kas liecina par tā laika pasaules globālās ekosistēmas maiņu.

4

Pateicoties mūsdienu tehnoloģijām ļoti viegli ir noskanēt atrastos kaulus 3D diapazona virsmā un digitālo ierakstu izmantot dažādās laboratorijās to tālākai pētīšanai, kas protams arī atvieglo ļoti daudz citu uzdevumu.

5

Šis atklājums pavēris ļoti plašas diskusijas visā pasaulē, gan ar kaulu seno vēsturi, gan tā izcelsmi un protams, pašlaik tie tiek uzskatīti par vaļiem, bet var izrādīties, ka šie milzīgie kauli ir bijuši kāda cita, vēl nezināma dzīvnieka, tāpēc pašlaik notiek intensīvs darbs, lai atklātu visus sīkumus smalki un detalizēti.

6

Ādams Metallo (pa kreisi) un Vincs Rossi izmantojot digitalizētas 3D programmas un ļoti augstas izšķirtspējas lāzerus, noskanē visu apkārtējo vidi un dokumentē to vienā failā, kur vēlāk konkrēti no tiem izšķetina visus atrastos kaulus. Vēlāk šos kaulus var pētīt jebkurā vietā pasaulē, pievienojot tai  informāciju par atrasto lokācijas vietu, struktūru un materiāla urbuma analīzi.

You may also like...