20 Frāzes, kuras liks jūsu bērnam klausīt, pat tad, ja viņš ir palaidnīgs!

6. “Šodien mums jāiet ātri!”
Izvairieties no: “Pasteidzies!” vai “Mēs kavējam!”. Ja vēlaties bērnu pasteidzināt un situācija tiešām neļauj būt lēniem, pasteidziniet viņu interesantā veidā, piemēram, iztēlojoties, ka esat sacīkšu auto.

7. “Vai tu vēlies iet prom tagad vai pēc desmit minūtēm?”
Izvairies no: “Laiks doties!”, kā jau iepriekš minējām, bērnam pašam ir jāļauj pieņemt šāda veida lēmumi. Ja ļausiet viņiem pašiem izvēlēties un izrādīsiet uzticību, viņi jūs vairāk klausīs.

8. “Pievienosim šo rotaļlietu dzimšanas dienas dāvanu sarakstam!”
Izvairieties no: “Mēs to nevaram atļauties!” vai “Nē, es tev to nepirkšu!”, tā vietā, lai sarūgtinātu bērnu noliedzot viņa vēlmes pavisam, lieciet viņam kāroto rotaļlietu nopelnīt un gaidīt.

9. “Apstājies, izelpo, tagad jautā.”
Izvairieties no: “Pārtrauc dīkt!”, tādā veidā bērns nomierināsies un spēs jums skaidri pateikt savas vēlmes.

10. “Cieniet sevi un citus!”
Izvairieties no: “Esi labs!”, vēlreiz atkārtosim – jums jābūt konkrētam savos izteikumos. Pasakiet viņam, ko vēlaties, un lieciet viņam to atkārtot.

11. “Strādājam komandā!”
Izvairieties no: “Beidz komandēt!” vai “Ja tu tā darīsi, neviens ar tevi negribēs spēlēties!”, spēļu laikā centies bērnam iemācīt dažādas prasmes, kuras viņš nākamreiz varēs izmantot arī viens. Daudziem bērniem patīk dominēt, tāpēc neliedziet viņam to prieku, galvenais lieciet viņam saprast robežu!

12. “Man vajag, lai tu…”
Izvairieties no: “Pārtrauc darīt…” vai “Tas nav normāli priekš….”, tādā veidā jūs liksiet bērnam zināt, ko tieši no viņa vēlaties, un viņš ieklausīsies jūsos.

13. “Paraudi, es jūtu tev līdzi!”
Izvairieties no: “Neesi bērnišķīgs!” vai “Beidz bimbāt!”. Bērniem ir jāļauj izpaust savas emocijas, lai viņi saprastu, ka tas ir pilnīgi normāli. Tādā veidā viņi iemācās tikt galā ar savām emocijām un veido savu pašcieņu.

14. “Kā tu parūpēsies par sevi?”
Izvairieties no: “Dari šādi, un viss būs labi”, “Tas nav svarīgi” vai “Kāpēc tu vienmēr satraucies? Viss ir labi!”, jo bērnam ir jāmācās pašam tikt galā ar dažādām situācijām. Tā viņš kļūs mazāks atkarīgs no vecākiem un pats sapratīs, kas ir labi un kas nē.

15. “Es pagaidīšu, kamēr tu būsi pabeidzis!”
Izvairieties no: “Ļauj man to izdarīt!”, nevajag bērnu steidzināt, ļaujiet bērnam savā tempā apgūt jaunās prasmes. Tādā veidā viņš iemācīsies vairāk un zinās, ka uzticaties viņam.

16. “Es tevi mīlu, neskatoties ne uz ko.”
Izvairieties no: “Neviens tevi nemīl, kad slikti uzvedies!” vai “Nemēģini man pielabināties pēc tā, ko esi izdarījis.”, ja vēlaties, lai bērns jūs mīl un uzticas, ir jāizrāda mīlestība. Bērna uzvedība nevar ietekmēt to, cik ļoti savu bērnu mīlat un bērnam tas ir jāzina.

17. “Esmu noraizējies, jo…”
Izvairieties no: “Tu neesi pietiekami vecs!” vai “Tu esi pārāk jauns, lai to darītu!”. Bērni bieži pārvērtē savas spējas, tāpēc mums skaidri jāpasaka, kas mūs satrauc, tā viņi pievērsīs tam uzmanību un ņems vērā.

18. “Izdari to pats!”
Izvairieties no: “Man vienalga!”, arī šajā gadījumā jūs izrādāt bērnam savu uzticēšanos un ticību viņa spēkiem. Centieties ar savām darbībām dot bērnam piemēru.

19. “Es ticu tev un tevi atbalstīšu.”
Izvairieties no: “Es pats par to parūpēšos.” Vai “Kāpēc tas jādara man nevis tev?”, bērniem ir svarīgi gūt panākumus, un kā gan citādāk viņi tos sasniegs, ja ne ļaujot viņiem to darīt. Viņiem ir svarīgi zināt, ka vienmēr būsiet līdzās un gatavi atbalstīt, tas radīs viņiem drošības sajūtu.

20 “Kā tu jūties?”
Izvairieties no: “Nomierinies! Nav nepieciešams tik ļoti uztraukties!”, tādā veidā jūs uzzināsiet, ko bērns patiesībā domā un jūt, kā arī varēsiet izvērtēt radušos situāciju un nostiprināt emocionālo saikni. Bērni jūsu klātbūtnē jutīsies komfortabli un vajadzības gadījumā nebaidīsies vērsties pēc palīdzības.

You may also like...