7 Biedējoši Ieroči, Kas Ir Pilnīgi Aizliegti Mūsdienu Karadarbībā, Bet Joprojām Tiek Lietoti!

Realitātē karš vienmēr ir tiešām biedējošs. Neskatoties uz to, ka vienai pusei karš ir nepieciešamība, nevar noliegt, ka otrai pusei kara iznākums vienmēr radīs ievērojamus cilvēka resursu zaudējumus. Patiesībā, cilvēce meklēja, un atrada tiešām šokējošus un briesmīgus veidus, lai maksimalizētu radītos postījumus. Ir atrasti tik daudz veidi, ka cilvēcei pat bija nepieciešams spert soli atpakaļ, un aizliegt daļu ieroču, kuri agrāk tika izmantoti.

1. Sinepju gāze : Zināma arī kā sēra sinepes. Šī ķīmikālija, kas tika izmantota ķīmiskajos karos, palielina plaušu tilpumu, liekot tām piepildīties ar šķidrumu. Būtībā, liek upurim noslīkt. Šī briesmīgā gāze tika izmantota abos pasaules karos, bet tika aizliegta 1993. gadā ķīmisko ieroču konvencijā.

2. Nervu gāze : Šis aizliegums attiecas uz veselu ķīmisko savienojumu klasi, kas rada bojājumus nervu sistēmai. Šīs gāzes nogalina upurus izraisot krampjus, vemšanu, iekšēju asiņošanu un citus briesmīgus miesas bojājumus. Arī šī gāze, kopā ar sinepju gāzi, tika aizliegta 1993. gadā ķīmisko ieroču konvencijā.

3. Fosgēna gāze : Zināma arī kā hlora gāze. Šis ķīmiskais savienojums tika pirmo reizi izmantots I pasaules karā, izraisot upuru nosmakšanu. Tā nav tieši aizliegta kādā valstī kā viela, jo tai ir vairāki pielietojumi ķīmiskajā rūpniecībā, bet tās lietošana karadarbības nolūkā tika konkrēti aizliegta 1925 gadā, ar Ženēvas protokolu.

4. Piparu gāze : Par pārsteigumu daudziem, daudzās valstīs šī gāze ir atļauta vietējajiem policijas spēkiem, pret protestētājiem un radikāļiem. 1993. gadā ķīmisko ieroču konvencijā tika aizliegta šīs gāzes konkrēta izmantošana karadarbībā.

5. Plastmasas zemes mīnas : 1980. gadā, kā papildinājumu iepriekšminētajai Ženēvas konvencijai pievienoja arī aizliegumu izmantot keramiskās un plastmasas zemes mīnas, jo pēc karadarbības, tās ir neiespējami atrast, kas noved pie civiliedzīvotāju nāvēm arī pēc karadarbības beigām.

Šķir nākamo lapu un lasi raksta turpinājumu!

You may also like...