Alvis Hermanis nācis klajā ar baisu paziņojumu : “Latvijai tuvojas ļoti tumši mākoņi. Laika neesot daudz!”

Satraucošu prognozi par Latviju izteicis ļoti cienījamais štata darbinieks Alvis Hermanis. Pēc Hermaņa domām, valsts atrodas uz bīstama notikuma sliekšņa, un logs, kurā rīkoties, strauji aizveras. Kādas sekas var sagaidīt no šī pravietojuma, un ko tas ietver? Hermanis savā Facebook lapā dalījās ar savu pašreizējo skatījumu uz šo lietu.

Alvis Hermanis ir latviešu teātrī labi zināma personība, kas slavena ar savu meistarību gan režijā, gan aktiermākslā. Plašā līdzdalība daudzos teātra iestudējumos abos amatos ir nostiprinājusi viņa statusu kā vienu no nozīmīgākajiem un efektīvākajiem māksliniekiem Latvijas teātrī. Hermanis tiek augstu novērtēts ar savām radošajām un atjautīgajām metodēm teātra iestudējumos. Viņa tieksme izmantot netipiskus un atšķirīgus paņēmienus bieži izraisa skatītājos dziļas emocionālas reakcijas.

Ja ņemtu vērā tikai burtisku skatījumu, varētu apgalvot, ka personas, kas identificējas kā palestīnieši, pēc būtības nepastāv. Lai gan ir iespējams iedziļināties reģiona vēsturiskajā kontekstā, ir ļoti svarīgi atzīt faktu, ka šīs personas ir arābi, tāpat kā pārējie 400 miljoni arābu, kas dzīvo kaimiņu reģionos un tāpēc runā arābu valodā. Šī grupa veido aptuveni septiņus miljonus iedzīvotāju, tostarp Izraēlas valstī dzīvojošos ebrejus.

Bez šaubām, Krievijas stratēģija ir uzvarējusi. Uzbrukums, kas notika 7. oktobrī, bija paredzēts, lai izraisītu plaša mēroga konfliktu ar vēlmi pēc vardarbības, kas aptver ne tikai Tuvos Austrumus. Tā rezultātā tiktu iesaistīti kaimiņreģioni, piemēram, ASV un Irāna, kā arī Eiropa, kur iekšējie ienaidnieki jau sazvērējas. Šāda konflikta gadījumā, iespējams, var tikt izmantoti kodolieroči. Paredzams, ka tiks izmantota Putina pārbaudītā prakse mainīt spēles noteikumus un apgāzt šaha galdiņu, kad viena puse tiek uzvarēta (kā tas iepriekš tika novērots saistībā ar Ukrainu un sankciju piemērošanu).

Mākoņiem pie apvāršņa kļūstot arvien tumšākiem, Latvijas valsts gatavojas gaidāmajai vētrai. Šo mākoņu draudīgais raksturs ir nenoliedzams, un diemžēl Latvija ir slikti sagatavota, lai stātos pretī gaidāmajiem izaicinājumiem.

Pārsvarā valda uzskats, ka varas pozīcijās esošie gan indivīdi, gan institūcijas nespēj mūs pasargāt gaidāmās krīzes laikā. Šādai pārliecībai ir vairākums, izņemot tos, kuriem ir autoritāte, un plašsaziņas līdzekļu pārstāvjus.

Mūsu valsts demokrātiskajām institūcijām, tostarp neatkarīgiem plašsaziņas līdzekļiem, ilgstoši ir traucēta optimāla darbība. Šis traucēklis ir saistīts ar Vienotības demonstrētajām negausīgajām tieksmēm pēc varas. Par ekonomikas mesiju slavētās jaunās Vienotības ievēlēšana tā vietā izraisīja ekonomikas sabrukumu. Līdz ar to Vienotība ir kļuvusi par organizāciju, kas pretojas valstij ar blēdīgām stratēģijām un morāles principu neesamību.

Miera laikos tauta ir izstrādājusi unikālu pieeju iebrukuma novēršanai. Tomēr tādi laiki ir beigušies. Latvijas pilsoņiem tagad ir uzdevums noteikt, kā reaģēt uz šīm ziņām. Līdz ar to komēdijas sižetu laikmets tuvojas noslēgumam.

Skaņas neesamībai, ko parasti sauc par klusumu, var būt kaitīgas sekas.
Darbībai pieejamais laiks ir ierobežots. Tāpēc ir ļoti svarīgi, lai jums būtu spēja domāt un ātri reaģēt.

You may also like...