Ilze Viņķele šodien nākusi klajā ar ļoti svarīgu paziņojumu tautai

Sākot jau ar 10. Jūniju, pasākumos telpās plānots ļaut pulcēt līdz pat 100 cilvēkiem vienuviet. Savukārt ārā šis cipars sasniegs līdz pat 100 cilvēkiem, tā šodien mediju pārstāvjiem paziņoja Latvijas Veselības ministre Ilze Viņķele (AP). Pašlaik saistībā ar Koronavīrusa pandēmiju ierobežojumi ir zināmi visiem! Pašlaik gan iekštelpās, gan ārtelpās drīkst pulcēties tikai līdz 25 cilvēkiem. Ir izņēmuma gadījumi sporta, izglītības un kultūras jomās.

Viņķele norāda : “Šie konkrētie piesardzības paplašinājumi ir obligāti kombinējami ar atbildīgu rīcību. Nāksies tāpat dezinficēt rokas un ievērot distanci, jo tas ir ļoti svarīgi ikvienam no mums.” Pēc Viņķeles teiktā, ja Koronavīrusa izplatība nepalielināsies un neparadīsies jauni uzliesmojumi, kas būs izraisīt cilvēku pārrobežu kustībā, tad Jūlijā būs plānots atļauts 1000 cilvēku pulcēšanos ārtelpās.

Bet iekštelpās ar platību virs 1000 kvadrāmteriem varēs pulcēties līdz pat 500 cilvēki, kas būtībā nozīmē ierastu ikdienu, kā tas bija agrāk, izņemos konkrētus gadījumus kā, piemēram, pasākumus. Tieši nākamais solis jau varētu atļaut 250 cilvēku pulcēšanos iekštelpās, saglabājot 500 cilvēku limitu attiecībā uz 1000m2 platību. Taču ārtelpās 1000 limitu, izteicās Viņķele norādot, ka šis solis varētu notikt jau Augustā.

Tāpat Ministre aicināja cilvēkus valkāt sejas un mutes aizsegus arī pasākumu laikā. Svarīgi atcerēties, ka valkāt sejas maskas sabiedriskajā transportā joprojām saglabāsies. Viņķele izteicās : “Sejas aizsargmasku valkāšanas prasības sociālās aprūpes centros un slimnīcās būs uz palikšanu ilgi.”

Konkrēti lēmumi gan netika pieņemti, taču savā starpā jau vienojušies par to, ka pēc 9. Jūnija tiks atļauts pulcēties līdz 100 cilvēkiem iekštelpās (Vienkopus) un līdz 300 cilvēkiem vienkopus ārā.

Lasi vēl : Latviju pāršalc ļoti skumja vēsts! No Covid-19 komplikācijām ir miris Latvijā labi pazīstams cilvēks

Avots

You may also like...