Infektologs nācis klajā ar ļoti bēdīgu prognozi, saistībā ar Covid-19 jauno veidu

Veselības ministrijas galvenais infektologs Uga Dumpis intervijā Latvijas Radio uzsvēra, ka pasažieru aizliegšana Lielbritānijā mūs neaizsargās no jaunā Covid-19 paveida, taču tas var aizkavēt šo situāciju, tomēr kopējā situācija nav diez ko iepriecinoša.

Viņš norādīja: “Tajā pašā laikā daudz ko varēs saprast.” Dumpis paskaidroja, ka šis vīruss ir cirkulējis kopš septembra, galvenokārt novembrī, un tas ir reģistrēts vairākās valstīs, kā arī dažādos reģionos, tāpēc tas noteikti var atnākt arī līdz mums.

Viņš arī sacīja, ka patlaban ir grūti pateikt, cik tas ir bīstami. Viņš teica: “Nevar teikt, ka tas ir bīstami, taču mēs nezinām, tāpēc mums jābūt piesardzīgiem.” Viņš nobeigumā teica, ka tas varbūt varētu būt arī nekas tāds, tomēr nevar zināt.

Viņš atgādināja: “Nevar izslēgt iespēju, ka vīruss mēģina attīstīties un apiet plaisu starp cilvēku distances ievērošanu, taču mēs to vēl nevaram pateikt.” Viņš atgādināja, ka apmēram pirms četriem mēnešiem Spānijai bija tāds pats stāsts, taču galu galā nekas netika atrasts. Tā kā ir jāpēta, ir jāsaprot,” uzsvēra speciālists.

Komentējot augsto saslimstības līmeni pagājušajā nedēļā, Dumpis sacīja, ka ir skaidrs, ka cilvēki pārvietojas, “steigšus skrien” uz veikalu, cenšoties darīt visu, nevis palikt mājās vai staigāt ārā, un šīs pūles veicina saslimstību.

Uz jautājumu, kā situācija Latvijā attīstīsies tālāk, Dumpis sacīja, ka tas būs atkarīgs no iedzīvotāju uzvedības. Viņš piebilda: “Cilvēkiem jāsaprot, ka tikšanās ar citiem cilvēkiem var izraisīt infekcijas tālāku izplatību.”

Viņš uzskata, ka grūti pateikt, kādus citus ierobežojumus Latvijā var uzlikt, jo “mēs esam izsmelti”. Viņš atzina, ka joprojām daudzas valstis cenšas noteikt ierobežojumus sportam, taču šie ierobežojumi ir ļoti bargi, un viņš mudināja cilvēkus izmantot gaidāmās brīvdienas, lai “apstātos”.

Kā ziņots, Ministru kabinets svētdien nolēma uz laiku aizliegt pasažieru starptautiskos pārvadājumus uz un no Lielbritānijas saskaņā ar Satiksmes ministrijas ieteikumiem, mēģinot pasargāt sabiedrību no jaunā koronavīrusa izplatības Latvijā. Pašlaik tikai atliek cerēt, ka situācija uzlabosies un viss mainīsies uz labo pusi.

Avots

You may also like...