Jau drīzumā Latvijā tiks aizliegts pārvietoties ar šīm automašīnām un tās tiks vienkārši konfiscētas!

Tuvākajās dienās notiks strauja situācijas pārveide, kas būtiski ietekmēs satiksmes stāvokli uz Latvijas ceļiem. Šī metamorfoze radīs esošo apstākļu pilnīgu pārskatīšanu, padarot tos neatpazīstamus. Tādējādi ir ļoti svarīgi noteikt, kuras personas ietekmēs šīs gaidāmās izmaiņas.

Saeima ceturtdien, 2.novembrī, galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus Ceļu satiksmes likumā. Pārstrādātais likums paredz, ka Krievijas transportlīdzekļiem nav atļauts atrasties uz ceļa, ja tie noteiktā termiņā nav reģistrēti Latvijā.

Atbilstoši likumam transportlīdzeklim jābūt reģistrētam vai izvestam no Latvijas līdz 2024. gada 14. februārim. Šo noteikumu neievērošanas gadījumā transportlīdzeklis tiks konfiscēts, ja tas tiks atrasts uz ceļiem pēc minētā datuma. Pēc tam aizturētie transportlīdzekļi tiks pārvesti uz Ukrainu.

Lai Latvijā reģistrētu privātīpašumā esošu transportlīdzekli varētu braukt uz Latvijas ceļiem, tā īpašniekam tranzītā jāšķērso Latvijas domēns. Turklāt šis tranzīts ir ierobežots līdz vienam gadījumam, un tas ir jāveic 24 stundu laikā.

Lai ieceļotu Latvijā, privātpersonai ir jāizmanto Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) e-pakalpojumi. Tas ietver informācijas izpaušanu gan par vadītāju, gan par izmantoto transportlīdzekli.

Ja autopārvadājumiem bez atļaujas tiek izmantots Latvijā nereģistrēts Krievijas transportlīdzeklis, var tikt piemērots sods no 500 līdz 2000 eiro.

Pēc noteiktā termiņa beigām Krievijā reģistrēta transportlīdzekļa vadīšana Latvijas robežās būs pieļaujama tikai īpašos apstākļos. Šie nosacījumi nosaka, ka attiecīgajam transportlīdzeklim vai nu ir jābūt tādas personas īpašumā vai pārziņā, kurai ir piešķirtas privilēģijas un imunitātes saskaņā ar Latvijas starptautiskajām saistībām, vai arī vadītājam ir jāatrodas oficiālā, īslaicīgā vizītē, lai sniegtu tehnisko palīdzību. uz Latvijai vai ārvalstu tautām vai starptautiskajām organizācijām piederošajām diplomātiskajām vai konsulārajām pārstāvniecībām, tostarp tranzītā. Jebkurā gadījumā ir jāiesniedz dokumentācija, kas pamato iepriekšminētos apstākļus.

Paredzēts, ka grozījumi stāsies spēkā šā gada 15.novembrī.

You may also like...