Kariņš nācis klajā ar svarīgu un ļoti nepatīkamu paziņojumu pilnīgi visiem, saistībā ar Covid-19 ierobežojumiem

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) pēc tikšanās ar koalīcijas partneriem sacīja, ka pašlaik nav plānots samazināt ierobežojumus Covid-19 izplatībai un tas jau ir paspējis abēdināt ļoti daudzus cilvēkus.

Kariņš uzsvēra, ka rīt, 5. janvārī, valdībai vajadzētu konceptuāli vienoties par to, cik ilgi esošos ierobežojumus var pagarināt. Ministru prezidents norādīja, ka ir svarīgi informēt sabiedrību par situāciju un ierobežojumiem, kā arī visām pārējām lietām, kuras pašlaik ir tik ļoti būtiskas un svarīgas sabiedrībai.

“Es uzskatu, ka mums noteikti nevajag raustīt sabiedrību. Pašlaik ir skaidrs, ka cīņa vēl nav uzvarēta un zināmi ierobežojumi vēl ir jāuztur,” izteicās Kariņš. Viņš sacīja, ka, viņaprāt, ierobežojumi būtu jāpaplašina, un apspriedīs, vai un kā šos ierobežojumus mainīt. Piemēram, jūs varat apspriest izmaiņas pieejamo produktu klāstā.

Kariņš arī uzsvēra, ka jebkurām izmaiņām noteiktajās procedūrās jābūt saprotamām un tām nevajadzētu būt pretrunā ar esošajām procedūrām. Ministru prezidents uzskata, ka komandantstunda jeb “dzīvošana mājās” ir viegli saprotams un specifisks kontrolējams ierobežojums. Pēc viņa teiktā, komandantstundas pirmajā posmā likumsargi ir labi reaģējuši uz kontroles pasākumiem.

Tajā pašā laikā premjerministrs norādīja, ka daži cilvēki apzināti pārkāpj noteikumus un tiek sodīti. Politiķis sacīja: “Mūsu mērķis ir pārliecināties, ka cilvēki nevajadzīgi nesatiekas. Drošākā aizsardzība nav sazināties ar viņiem pirms vakcinācijas.”

Viņš uzsvēra, ka valdībai turpmāk jābūt ļoti piesardzīgai un īsā laika posmā ātri un pilnībā jāmaina apstākļi. Ministru prezidents uzsvēra: “Mums rūpīgi jāapsver lietas, kas padara cilvēkus saprotamus un efektīvus kontroles pasākumus. Iepriekš dažādu iemeslu dēļ valdībai nedēļu pēc nedēļas bija jāmaina dažādi noteikumi, tikai lai varētu nodrošināt labvēlīgu situāciju cilvēkiem un sabiedrībai.”

Savukārt tieslietu ministrs Jānis Bordāns uzsvēra, ka nevajadzētu vājināt visas kontroles pasākumu izpausmes, jo Covid-19 epidēmija nav mazinājusies, līdz ar to vēl ir grūti saprast kā viss norisināsies tālāk, tomēr atliek cerēt, ka situācija uzlabosies un paliks aizvien labāk, lai sabiedrība varētu atgriezties iepriekšējās dzīvēs sliedēs un cerams, ka tā arī būs.

Avots

You may also like...