Kariņš steidzami nāk klajā ar paziņojumu iedzīvotājiem saistībā ar ierobežojumiem dēļ Omikrona izplatības

Pašlaik situācija ir kļuvusi gana smaga visā lašajā pasaulē, jo jaunā tipa vīrusa celms, kurš ticis nosaukts par omikronu jau labu laiku atrodas ir ticis ienēsēts arī Latvijā. Šajā situācijā gan jāņem vērā, ka nav pat pagājis ilgs laiks kopš tā brīža, kad tika konstatēti pirmie divi inficētie, kuri atgriezās Latvijā no Zviedrijas. Iepriekš saistībā ar visu notikušo savu sakāmo izteica arī Krišjānis Kariņš, kurš paziņoja ļoti būtisku informāciju, kas saistīta es esošajiem ierobežojumiem un par to, kas varētu notikt tālāk.

Pašlaik omikrona pīķa galvenajam proteīnam ir zināmas veselas 33 mutācijas un šis cipars noteikti varētu būt vēl lielāks.  Lai arī šis omirkona tips ir daudz lipīgāks nekā pārējie, tas tomēr neesot tik gana bīstams, jo izslimot varot vienkāršāk un bez smagiem simptomiem, kas tad arī ir pats galvenais, protams uz visiem to nevar attiecināt, jo katra ķermenis ir individuāls un līdz ar to, katram šī reakcija var būt krietni savādāka, līdz ar to variācijas var būt tiešām daudz. Tomēr laiks ķerties pie paša svarīgākā.

Konkrēti un acīmredzami simptomi parasti parādās jau pēc piecām, sešām vai pat tikai septiņām dienām, līdz ar to ir ļoti jāskatās, kā tālāk norisinās slimības gaita. Nedz pasaules veselības organizācijas, nedz Eiropas slimību kontroles un profilakses centri vēl nav oficiāli paziņojuši vai omikrons tik tiešām ir daudz nopietnāks nekā iepriekšējie varianti un vai ar omirkonu ir lielāka iespēja nomirt vai nē.  Tieši šī iemesla dēļ Ministru prezidents Krišjānis Kariņš pagaidām nekādus īpašus drošības pasākumus omikrona dēļ pagaidām netaisās ierosināt.

Tomēr vairāku iemeslu dēļ, pavisam noteikti jau drīz varēsim uzzināt no zinātniekiem, cik tad ļoti bīstams ir šis konkrētais omikrona paveids, jo šajā ziņā svarīgākais ir tas, ka omikrons jau ir ticis pieradīts, kā daudz reizes lipīgāks, nekā iepriekšējie varianti un tieši tas rada pamatīgas bažas par visu pārējo. Tāpat Kariņš izteicies, ka patreizējā pamatnostaja un stratēģija esot, ka jāturpina vakcinēties un silti ieteicams lietot arī ļoti labi noturīgās FFP2 maskas.

Tāpat jāpiemin, ka Veselības Ministrija, jau no vienas puses izteikusies, ka kopējie saslimstības radītāji kopumā samazinās, tomēr inficēto skaits turpina augt. Pašlaik atliek vien tikai domāt, ka situācija tik tiešām sāks uzlaboties jau ātrāk, nekā domāts.

Avots

You may also like...