Pavisam sliktas ziņas iedzīvotājiem! Sinoptiķi paziņo, kāds laiks patiesībā gaidāms Sestdien un Svētdien

Brīvdienu plānotājiem ir jāgatavojas pārmaiņām – sinoptiķi brīdina par nelabvēlīgiem laikapstākļiem nedēļas nogalē, kas varētu izjaukt daudzu atpūtas plānus.

Saskaņā ar jaunākajiem meteoroloģiskajiem datiem sestdien un svētdien sagaidāms vēss un lietains laiks, kas varētu ievērojami ietekmēt brīvdienu aktivitātes dabā.

Ja plānojat pavadīt laiku ārpus telpām, būtu prātīgi apsvērt alternatīvus plānus, lai izvairītos no nepatīkamiem pārsteigumiem. Sinoptiķi prognozē, ka sestdienas naktī lietus sāksies rietumu un centrālajos rajonos, un līdz ar dienas sākumu tas pārvietosies uz valsts austrumu daļu.

Līdz ar to, šajos reģionos ne tikai lietus, bet arī iespējams pērkona negaiss varētu radīt spēcīgas lietusgāzes, kas varētu vēl vairāk sarežģīt āra aktivitātes.

Rietumu un centrālie rajoni būs pirmie, kas saskarsies ar šīm laikapstākļu izmaiņām. Naktī sagaidāms lietus un iespējams pērkona dārdēšana, kas varētu sabojāt nakts mieru un padarīt ceļus slideniem un bīstamiem.

LVĢMC iesaka rūpīgi sekot līdzi laikapstākļu prognozēm un plānot brīvdienas, ņemot vērā gaidāmo laiku. Lai gan prognozes var mainīties, pašreizējā situācija liecina, ka šīs nedēļas nogale varētu būt piemērotāka iekštelpu aktivitātēm.

Tiem, kas vēl nav izplānojuši brīvdienu aktivitātes, būtu prātīgi apsvērt dažādas alternatīvas, kas neprasa uzturēšanos ārā. Pat ja šīs nedēļas nogale nelutinās ar vasarīgu sauli un siltumu, gudri plānojot, iespējams atrast veidus, kā pavadīt laiku interesanti un saturīgi.

Nedēļas nogalē sinoptiķi prognozē ievērojamas laikapstākļu izmaiņas, kas varētu ietekmēt daudzu cilvēku plānus. Sestdienas rītā lietus zona pārvietosies uz austrumiem, un dienas laikā šajos reģionos iespējami pērkona negaisi ar spēcīgām lietusgāzēm.

Šādos laikapstākļos pastāv risks īslaicīgiem plūdiem, jo īpaši tajos apgabalos, kur zeme nespēj pietiekami ātri uzsūkt nokrišņus.

Neraugoties uz to, ka lietus un pērkona negaiss var radīt neērtības un piespiest mainīt brīvdienu plānus, šādi laikapstākļi ir ierasti mūsu reģionam.

Tiem, kas plāno pavadīt laiku ārpus mājas, ieteicams līdzi ņemt lietusmēteļus un citu aizsardzību pret lietu. Tāpat ir svarīgi sekot līdzi jaunākajām laikapstākļu prognozēm, lai varētu pielāgoties mainīgajiem apstākļiem.

Sestdien pūtīs dienvidu vējš, kas sākotnēji būs viegls līdz mērens, bet vēlāk dienas laikā mainīsies uz rietumu vēju. Negaisa laikā vējš var kļūt brāzmains un stiprs, radot papildu diskomfortu tiem, kas atrodas ārpus telpām vai ceļā.

Pēkšņas vēja brāzmas var būt neprognozējamas un bīstamas, tāpēc ir svarīgi būt piesardzīgiem.

Svētdien atmosfēras spiediens pakāpeniski paaugstināsies, kas nesīs labvēlīgākus laikapstākļus. Diena solās būt sausāka, un nokrišņi būs minimāli, izņemot dažus galējos austrumu rajonus, kur naktī vēl iespējams neliels lietus.

Plānojot aktivitātes, ir vērts apsvērt alternatīvas, kas neprasa uzturēšanos ārā, lai lietus un vēja brāzmas nesabojātu brīvdienu prieku.

Lai gan sestdien laikapstākļi var būt nepatīkami ar vēju un lietu, svētdienas atmosfēras spiediena paaugstināšanās var radīt iespēju baudīt mierīgākus brīvdienu apstākļus. Šī nedēļas nogale var prasīt nedaudz lielāku elastību plānošanā, taču ar rūpīgu pieeju un uzmanību prognozēm, ir iespējams rast piemērotus risinājumus atpūtai.

Tomēr šajā situācijā sinoptiķi steidzami nākuši klajā ar informāciju, kura iepriekš bija šķitusi savādāk… Šoreiz viss būs pavisam savādāk un cilvēkiem ar steigu tas ir jāzina:

Lasi raksta turpinājumu nākošajā lapā

You may also like...