Prognozes ir Pilnībā mainījušās! Sinoptiķi paziņo, kāds laiks patiesībā gaidāms Svētdien

Tuvākajā diennaktī Latviju no rietumiem šķērsos aukstā atmosfēras fronte, kas naktī uz svētdienu daudzviet atnesīs īslaicīgu lietu, prognozē sinoptiķi.

Sākot no Kurzemes piekrastes, mākoņu daudzums pakāpeniski palielināsies, un naktī lietus mākoņi izplatīsies arī tālāk uz austrumiem, aptverot gandrīz visu valsts teritoriju. Lietus var būt mēreni spēcīgs, īpaši piekrastes rajonos, kur iespējamas arī īslaicīgas vētras un stiprāki vēji.

Sinoptiķi brīdina, ka līdz ar auksto atmosfēras fronti gaidāms arī temperatūras pazeminājums. Naktī gaisa temperatūra var noslīdēt līdz +10…+14 grādiem, savukārt dienā tā pakāpsies tikai līdz +16…+20 grādiem. Šādas laika apstākļu izmaiņas var ietekmēt gan cilvēku pašsajūtu, gan arī dažādus ārpus telpām plānotus pasākumus.

Paredzams, ka aukstā fronte naktī un agrā rītā sasniegs arī galvaspilsētu Rīgu, kur lietus var būt intensīvāks, bet tas pakāpeniski mitēsies līdz priekšpusdienai. Dienas gaitā debesis skaidrosies, un līdz ar to laiks kļūs sausāks un saulaināks, lai gan temperatūra saglabāsies zem vidējās normas.

Tika sagaidīts, ka dažādos valsts reģionos laiks būs nepastāvīgs ar biežām lietusgāzēm, stipriem vējiem un temperatūras svārstībām.

Šīs prognozes radīja bažas gan tiem, kas plānoja āra pasākumus, gan lauksaimniekiem, kuriem ir svarīgi laikapstākļi, lai veiktu darbus laukos. Daudzi cilvēki apsvēra iespēju mainīt vai pat atcelt savus plānus, lai izvairītos no nepatīkamām situācijām un nepiemērotiem laikapstākļiem.

Tomēr jaunākie dati liecina par iespēju, ka laikapstākļi nebūt nebūs tādi, kā tika ziņots iepriekš. Jaunākās prognozes, kuras veikuši vadošie meteorologi, rāda, ka lielākajā daļā Latvijas šonedēļ laiks krasi atšķirsies no iepriekš paziņotā.

Līdz ar to sinoptiķi steidzīgi paziņo, kādi laika apstākļi patiesībā gaidāmi svētdien. Situācija var būt nepatīkamāka nekā sākotnēji šķiet, lūk kādēļ.

Svētdien Latviju sagaida laikapstākļu kombinācija, kas var radīt dažādas neērtības un izaicinājumus. Lai gan sākotnējās prognozes norādīja uz mainīgiem, bet samērā mierīgiem laikapstākļiem, jaunākās meteoroloģiskās analīzes atklāj vairākus būtiskus faktorus, kas var padarīt svētdienas laiku daudz nepatīkamāku.

Pirmkārt, gaidāms straujš vēja pastiprinājums. No rīta sākot ar mērenu vēju, dienas gaitā tas pāraugs spēcīgā ziemeļrietumu vējā, kura brāzmas piekrastē var sasniegt pat 22 metrus sekundē. Šāds vējš var radīt problēmas gan autovadītājiem, gan gājējiem, īpaši atklātās vietās un pie jūras. Vēja brāzmas var arī izraisīt koku zarus lūzšanu un pat elektrības padeves traucējumus, kas var radīt papildu sarežģījumus.

Otrkārt, lai gan lietus iespējamība iepriekš tika vērtēta kā zema, jaunākie dati liecina par iespējamu ilgstošu un intensīvu nokrišņu zonu pārvietošanos pāri Latvijai. Sākot ar rīta stundām, lietus var sākties Kurzemes rietumos un dienas laikā izplatīties uz pārējo valsts teritoriju.

Dažviet nokrišņu daudzums var būt ievērojams, radot ne tikai diskomfortu, bet arī applūšanas riskus zemākās vietās un problēmas ar ūdens novadīšanu pilsētās.

Tomēr sinoptiķi paziņoja pašu būtiskāko, kas iepriekš nebija zināms un daudziem cilvēkiem tas noteikti nepatiks, lūk kāpēc – Iedzīvotājiem jābūt īpaši uzmanīgiem: 

Lasi raksta turpinājumu nākošajā lapā

You may also like...