Latvijā sākušās jaunas un baisas Valstij nepatīkamas tendences, kas var pasliktināt jau tā slikto situāciju

Latvijas darba tirgū pēdējā laikā ir novērojama aizvien pieaugoša tendence, kas varētu radīt ievērojamas sekas gan darba tirgum, gan valstij kopumā.

Arvien vairāk Latvijas iedzīvotāju kā galamērķi izvēlas Nīderlandi, tādējādi mainoties tradicionālajai tendencei doties uz Lielbritāniju vai Īriju. Pēc Brexit Lielbritānija vairs nav tik pievilcīga, un ceļotāju skaits uz Īriju ir ievērojami samazinājies.

Savukārt Nīderlande, ar vienu no augstākajām ES minimālajām algām, ir kļuvusi par iecienītu mērķi Latvijas iedzīvotājiem, kas meklē darba iespējas ārvalstīs. Šo tendenci atspoguļo arī Nodarbinātības valsts aģentūras sniegtie dati par konsultāciju pieprasījuma pieaugumu šajā virzienā.

Pat Speciāli Biroji

Rīgā pēdējā laikā novērojama tendence veidot speciālus birojus, kas specializējas darbinieku atlases un nosūtīšanas pakalpojumu sniegšanā uz Nīderlandi. Šie biroji aktīvi piedāvā saviem klientiem iespēju atrast darbu Nīderlandē, kas ir kļuvis par populāru galamērķi Latvijas darba ņēmējiem.

Papildus tam ir pieaugusi arī pasažieru pārvadājumu pakalpojumu klāsts, kas nodrošina regulārus mikroautobusu reisus uz Nīderlandi.

Informāciju par šiem jaunumiem vēstīja telekanāla 360TV raidījums “ZIŅneši”. No rīta agrā stundā Centrāltirgus apkārtnē, Zinātņu akadēmijas un tirdzniecības centra “Mols” tuvumā ir novērojami vairāki mikroautobusi. Šie transportlīdzekļi ir pieblīvēti ar ceļotājiem, kas nes sev līdzi koferus un somas.

Krietni labāks attalgojums

Jūlija, ar ko es sarunājos Turgeņeva ielā, stāstīja par savu jauno posmu emigrācijā uz Nīderlandi.

Viņa uzzināja no citiem, ka šī valsts ir ļoti pievilcīga emigrantu vidū, galvenokārt pateicoties labām darba algām. Jūlijai Latgalē bija grūti atrast labi atalgotu darbu, un tāpēc viņa izlēma meklēt jaunas iespējas ārpus Latvijas robežām.

Viņa norādīja, ka stundas likme tur esot ievērojami augstāka nekā Latvijā un izteica cerību, ka tas varētu ievērojami uzlabot viņas finansiālo situāciju.

Lielākas iespējas un vairāk nauda

Viņai bija liela priekšrocība, jo nodarbinātības aģentūra Nīderlandē garantēja viņai stundas likmi virs 11 eiro par katru nostrādāto stundu. Lai gan šī iespēja bija solījums par labāku finansiālo nākotni, viņai bija jāatstāj bērni Latvijā, kas bija sāpīgs lēmums.

Nīderlande pazīstama ar vienu no augstākajām minimālajām algām Eiropā, kas katru mēnesi sasniedz aptuveni 1995 eiro. Šī iemesla dēļ Nīderlandes korporācijas aktīvi meklē darbaspēku no Latvijas, publicējot vakances dažādos darba portālos un sadarbojoties ar specializētām darba iekārtošanas aģentūrām Rīgā.

Šie pasākumi palīdz uzlabot darba tirgus elastību un nodrošināt augstāku kvalifikāciju darbiniekus dažādās nozarēs.

Diemžēl, bet arī šajā gadījumā situācija nebeidzas un ir sākušās jaunas pamatīgas problēmas! Daudzi to nemaz pat neapzinās un nezina…

Lasi raksta turpinājumu nākošajālapā

You may also like...