Ķīnā pamatotas aizdomas par jaunas pandēmijas izplatīšanos – Situācija var kļūt nekontrolējama

Saskaņā ar CNN ziņojumu Ķīnas Iekšējās Mongolijas apgabalā trauksmi izraisīja aizdomas par mēra uzliesmojumu vienā no slimnīcām. Bajanuras slimnīca sestdien ziņoja par bažām un svētdien izplatīja brīdinājumu, ka infekcija var turpināsies līdz pat šī gada beigām.

Konkrēto Mēri izraisa zināmā baktērija Yersinia pestis, ko konkrēti pārnēsā blusas, kā arī inficēti dzīvnieki. Jāņem vērā, ka tā ir viena no pašām nāvējošākajām infekcijas slimībās visā cilvēces vēsturē. 

Jāņem vērā, ka viduslaikos mēris Eiropas apvidū nogalināja teju 50 miljonus iedzīvotāju. Taču mūsdienās antibiotikas var novērsts komplikācijas un pat nāci, ja tās tiek ievadītas organismā pietiekami ātri.

Informācija Latvijas Slimību kontroles un profilakses centra vietnē norāda, ka mēra putu forma ir visizplatītākā infekcijas forma no inficētas blusas koduma. Inkubācijas periods ir 2-8 dienas. Slimību raksturo pēkšņa parādīšanās, paaugstināta ķermeņa temperatūra, drudzis, galvassāpes, slikta dūša, vemšana un vājums.

6 līdz 8 stundu laikā padusēs un kakla limfmezglos veidojas sāpīgi burbuļi. Iespējamās komplikācijas – primārais vai sekundārais sepsis, sekundārā pneimonija, meningīts. Mirstība – neārstētu, bet antibiotiku mirstība ir 60% – augstākā ir 5%.

Tāpat ticis paziņots, ka tieši Bajanūrā cilvēki tika aicināti izvairīties no slimības izplatīšanas viens otram. Tas jebkādā veidā mudināja nemedīt un nemeklēt dzīvniekus, kā arī tos ēst, tādējādi izraisot infekciju. Tāpat tika mudināts cilvēkus ziņot par atrastajiem murkšķiem.

Pilnīgi dažos Ķīnas apgabalos, kā arī kaimiņos esošajā Mongolijā šis dzīvnieks jau vēsturiski ir ticis izmantots kā ikdienas pārtika. Tiekot uzskatīts, ka arī tas ir bijis iemesls, kādēļ 1911. gadā izraisīja milzīgo mēru Un Ķīnā nogalināja 60 000 cilvēku, kas lika pamatīgi iazdomāties, ko spēj izdarīt viens vīruss.

Avots

You may also like...