Likumsargi steigšus paziņo visiem autovadītājiem: Daudzi drīzumā saņems pamatīgus sodus

Likumdevēji un Saeima ir publiski prezentējuši kopīgu paziņojumu, kurā ir uzsvērtas vairākas būtiskas izmaiņas, kas ietekmēs visus ceļu lietotājus. Tas nozīmē, ka mēs gaidām ātru un būtisku pārmaiņu vilni, kuras rezultātā autovadītājiem būs jāpielāgojas ne tikai lielākiem, bet arī stingrākiem sodiem, nekā tas bija iepriekš. Tomēr šīs izmaiņas vēl ir tikai sākums…

Saeimas otro lasījumu pavada būtiski grozījumi Ceļu satiksmes likumā, kuri tiecas uz stingrākām sankcijām par ceļu satiksmes pārkāpumiem.

Jaunie noteikumi, kam ir Saeimas atbalsts, paredz, ka gadījumā, ja tiek pārsniegts ātrums no 61 līdz 70 kilometriem stundā, izmantojot mopēdus, motociklus, vieglos automobiļus un kravas transportlīdzekļus ar pilnu masu līdz 7,5 tonnām, transportlīdzekļa vadītājs tiks sodīts ar ievērojami augstāku naudas sodu, kas svārstās no 720 līdz 960 eiro. Šīs izmaiņas nozīmē ievērojamu naudas sodu pieaugumu salīdzinājumā ar esošajiem sodiem, kuri pašlaik ir robežās no 360 līdz 480 eiro.

Papildus tam, jaunie noteikumi ietver aizliegumu izmantot transportlīdzekļu vadīšanas tiesības deviņus mēnešus, kas ir trīs mēnešu pagarinājums salīdzinājumā ar esošajiem noteikumiem. Šie stingrie pasākumi tika ieviesti, lai uzlabotu ceļu drošību un mazinātu pārkāpumu skaitu, īpaši ātruma ierobežojumu nepievēršanas gadījumos. Saeima uzskata, ka šie soda pasākumi veicinās efektīvāku ceļu satiksmes uzraudzību un nodrošinās visu satiksmes dalībnieku drošību ceļos.

Saeimas lēmumu par Ceļu satiksmes likuma grozījumiem papildina stingri pasākumi attiecībā uz ātruma pārsniegšanu, kas attiecas gan uz dzīvo vietu rajoniem, gan to ārpustiem. Ja transportlīdzeklis pārsniedz ātruma ierobežojumus dzīvo vietu rajonā, tas nesīs nopietnas sekas vadītājam.

Piemēram, gadījumā, ja tiek pārsniegts ātrums no 61 līdz 70 kilometriem stundā, izmantojot mopēdus, motociklus, vieglos automobiļus un kravas transportlīdzekļus ar masu līdz 7,5 tonnām, var tikt piemērots naudas sods no 1040 līdz 1400 eiro. Šī naudas summa ir būtisks pieaugums, salīdzinot ar esošajiem noteikumiem, sasniedzot pat divkāršu palielinājumu.

Turklāt šāds pārkāpums apdzīvotā vietā var rezultēt ar transportlīdzekļa vadīšanas tiesību atņemšanu no deviņiem līdz 12 mēnešiem, pārsniedzot esošo aizliegumu par 12 mēnešiem.

Ja ātruma pārsniegums pārsniedz 70 km/h, grozījumi paredz naudas sodu no 1400 līdz 2000 eiro un transportlīdzekļa vadīšanas tiesību atņemšanu no 12 līdz 36 mēnešiem. Šie stingrie pasākumi tiek ieviesti ar nolūku uzlabot ceļu satiksmes drošību un uzsvērt transportlīdzekļa vadītāju atbildību, norādot skaidri, ka ātruma pārsniegums rada ne tikai naudas sodu draudus, bet arī ilgstošu tiesību zaudēšanas risku.

Taču ja domājat, ka tas ir viss, tad nebūt nē un tas vēl ir tikai iesākums, jo pats nepatīkamākais vēl ir priekšā…

Lasi raksta turpinājumu nākamajā lapā

You may also like...