Šodien paziņots, kāds laiks patiesībā sagaidāms nedēļas izskaņā! Iedzīvotājiem jābūt pavisam uzmanīgiem

Latviju, īpaši Dobeles apkārtnē, skārušās postošās vētras sekas atstājušas nepatīkamu iespaidu, izraisot šoku daudziem cilvēkiem. Tomēr tas nenozīmē, ka salīdzināmi apstākļi atkārtosies nākotnē. Atspoguļojot bīstamo notikumu, ir saņemtas ziņas par gaidāmajiem laikapstākļiem nākamajā nedēļā. Tagad ir obligāti rūpīgi jāpārbauda situācija, lai pilnībā saprastu, kas gaidāms nākamajās dienās.

Laikapstākļiem ir tendence strauji mainīties, vienu dienu vētras, bet otru dienu karstuma vilnis. Paredzams, ka šī tendence turpināsies arī nākamajās dienās, kas nozīmē, ka laikapstākļi saglabāsies neparedzami un nepatīkami. Šādā scenārijā cilvēki var sagatavoties gaidāmajam tikai tad, ja viņi ir modri un labi informēti. Tāpēc vēlams sekot līdzi laika prognozēm tuvākajām dienām.

Balstoties uz jaunākajām laikapstākļu prognozēm, gaidāmās nedēļas nogalē Latvijā gaidāma temperatūras paaugstināšanās, kas līdz nākamajai nedēļai varētu pārsniegt +30 grādus pēc Celsija. Neskatoties uz to, tam ir daži negatīvie aspekti, kas norāda uz jaunu risku iespējamību. Tomēr ir skaidrs, ka situācija vairs nebūs tik briesmīga kā iepriekšējā nedēļā.

Nākamajās dienās tiek prognozēts ievērojams nokrišņu daudzums vairākos rajonos, kā arī iespējams pērkona negaiss un zibens. Nakts laikā atsevišķos reģionos var veidoties arī migla. Lai arī vējš nebūs būtisks faktors, tiek prognozēts, ka ceturtdien Kurzemē pūtīs mēreni spēcīgs dienvidu un dienvidrietumu vējš. Naktī temperatūra gaidāma no +8 līdz +14 grādiem, bet daudzviet līdz pēcpusdienai temperatūra pakāpsies līdz +20 grādiem.

Saskaņā ar “Global Forecast System” prognozēm, sākot ar otrdienu, 15.augustu, Latvijā gaisa temperatūra sasniegs pat 30 grādus pēc Celsija skalas. Nedēļai turpinoties, gaidāma vēl lielāka temperatūras paaugstināšanās ar iespēju sasniegt +33 grādus. Turklāt atsevišķos reģionos tiek prognozēts pērkona negaiss.

Kā liecina Global Forecast System secinājumi, ap augusta vidu Latviju var sagaidīt īpaši stiprs karstuma vilnis. Tomēr pašreizējās prognozes ir pretrunīgas un neuzticamas.

Amerikas Savienoto Valstu Nacionālās okeānu un atmosfēras administrācijas globālā prognožu sistēma ir datormodelis, kas izmanto aprēķinus ik pēc sešām stundām, lai prognozētu laika apstākļus visā pasaulē.

You may also like...