Swedbank paziņojusi ļoti baisu vēsti visiem konta īpašniekiem – No 1. Augusta šobrīd tas skar pilnīgi visus

Šādu notikumu biežums ir satraucošs, un jaunākās ziņas ir vēl viena neveiksme, kas skars lielāko daļu cilvēku. Šī nepatīkamā informācija parādījās pirms pāris dienām un norāda, ka situācija ir saasinājusies, pārsniedzot iepriekšējās cerības par ātru risinājumu. Šķiet, ka šis jautājums ir pārāk ilgi ignorēts, un tikai tagad tā patiesā būtība ir atklāta. Var jautāt, kā tas notika?

Bankas amatpersonas nesen nākušas klajā ar paziņojumu, ka no 1.augusta “Swedbank” tiks paaugstinātas termiņnoguldījumu procentu likmes. Bankas paziņojumā norādīts, ka uz visiem termiņiem kopumā tiks paaugstināta termiņnoguldījuma likme par 0,25 procentpunktiem, kas skars gan individuālos, gan nefiziskus klientus. Līdz ar to procentu likme uz vienu gadu tiks paaugstināta līdz 3,75%, kas ir ievērojama summa.

Procentu likmes pieaugs gan korporatīvajiem klientiem, gan individuālajiem kredītņēmējiem. “Swedbank” Privātpersonu apkalpošanas daļas vadītāja Karīna Kulberga skaidro, ka šis pieaugums rosinās privātpersonas meklēt alternatīvas noguldījumu iespējas. Tā rezultātā arvien vairāk cilvēku izvēlas neatstāt savus līdzekļus parastā norēķinu kontā, bet gan meklē metodes ienākumu gūšanai, izmantojot citus līdzekļus.

Kā liecina bankas paziņojums, “Swedbank” kopš pagājušā rudens konsekventi paaugstina noguldījumu likmes. Turklāt krājbankām likmes ir paaugstinātas kopš šī gada sākuma. Pašlaik gada procentu likme šim konkrētajam uzkrājumu instrumentam ir fiksēta 2,2% apmērā.

Lasi vēl : Kliente cietusi un apraudājusies par Swedbank cūcisko rīcību – Nu laicīgi brīdina pārējos iedzīvotājus

Saskaņā ar bankas ziņojumu, ir bijis ievērojams aktīvo termiņnoguldījumu līgumu apjoma un vērtības pieaugums. Konkrēti, kopš gada sākuma ir pieaudzis aktīvo termiņnoguldījumu līgumu skaits. Turklāt kopējā termiņnoguldījumu summa ir būtiski pieaugusi par 170 miljoniem eiro, kas vairāk nekā trīs reizes pārsniedz sākotnējo summu.

Pēc bankas datiem redzams, ka termiņnoguldījumus gan apjoma, gan biežuma ziņā šī gada jūnijā galvenokārt izmantojuši klienti vecumā no 65 gadiem. Nākamais lielākais lietojums ir no klientiem vecumā no 51 līdz 64 gadiem, kam seko 36-50 gadus veci klienti. Savukārt visbūtiskākais līgumu skaita un noguldītās summas kāpums vērojams klientiem vecumā no 22-25 gadiem, bet lielākais pieaugums vērojams klientiem vecumā no 26-35 gadiem.

Rājrīkā demogrāfiskā grupa, kurā gan kopējā noguldītā summa, gan aktīvo līgumu skaits palielinājās visvairāk, bija jaunieši, īpaši šajā reģionā dzīvojošie vecumā no 16 līdz 18 gadiem.

Runājot par aktīviem, Swedbank ir Latvijas ievērojamākā finanšu institūcija.

You may also like...