Šodien sociālos tīklus “Uzspridzina” biedējoša ziņa par to, ko Policija aizturējusi Jūrmalā!

Šī gada maija pirmajās dienās Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Jūrmalas iecirknis aizturēja  vīrieti. Aizturēšana veikta uz aizdomu pamata par narkotiku kontrabandu lielā apmērā. Likumsargi kopumā atrada un atsavināja īpaši bīstamu narkotisko vielu protonitazenu 834 gramus. Turklāt tika izņemtas arī trīs automašīnas, kā arī zeltlietas un liela naudas summa. Aizturētais vīrietis joprojām ir apcietinājumā.

Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Jūrmalas iecirkņa amatpersonām sniegta informācija par kādu personu Jūrmalā, kura tika turēta aizdomās par narkotisko vielu pārdošanu Jūrmalas, Tukuma, Talsu un Jelgavas iedzīvotājiem. Pēc tam likumsargi uzsāka tiesvedību pēc Krimināllikuma 253.1 panta trešās daļas, kas attiecas uz narkotisko vielu nelikumīgu izplatīšanu, īpaši lielos apmēros.

Pēc vairāku mērķtiecīgu izmeklēšanu veikšanas likumsargi kādā mežainā apvidū Jūrmalā atklāja narkotisko vielu krātuvi. Pēc ekstrakcijas vielas tika nosūtītas ekspertu pārbaudei, kas tās identificēja kā protonitazenu. Konfiscēto vielu svars sasniedza 834 gramus, to aptuvenā ielas vērtība 84 000 eiro. Jāatzīmē, ka protonitazens ir psihoaktīvs sintētisks opioīds, kura iedarbība ir vēl spēcīgāka nekā heroīnam.

Aizdomās par cita noziedzīga nodarījuma izdarīšanu likumsargi 2.maijā aizturēja 1971.gadā dzimušu vīrieti, kurš policijai jau bija pazīstams ar līdzīgu noziegumu. Pēc sadarbības ar Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldi Jūrmalas iecirkņa amatpersonas veica kratīšanu aizdomās turamās personas mājās. Kratīšanas laikā viņi atklāja zeltlietas aptuveni piecu tūkstošu eiro vērtībā, kā arī 905 eiro skaidrā naudā, kas, iespējams, iegūta nelikumīgā ceļā. Turklāt konfiscēti trīs spēkrati – Audi Q7, BMW X5 un Ford Galaxy.

Lasi vēl : Diemžēl, bet Šodien pasaules medijus pāršalkušas pamatīgi skumjas ziņas par populāro Allu Pugačovu

Gadījumā, ja vīrietis tiks atzīts par vainīgu noziedzīga nodarījuma izdarīšanā, viņam var draudēt brīvības atņemšana uz laiku no pieciem līdz piecpadsmit gadiem, kā arī iespēja konfiscēt mantu un probācijas uzraudzība līdz trim gadiem. Viņam 3.maijā tiesa piemēroja profilaktisko apcietinājumu.

Valsts policija aicina iedzīvotājus būt modriem un ziņot par vietām, kur ir aizdomas par nelegālu narkotiku apriti. Kā arī par iesaistītajām personām. Ziņojumus var izdarīt tieši policijā, zvanot 110 nozieguma laikā vai iesniedzot rakstisku iesniegumu Valsts policijas iecirknī. Turklāt Iekšlietu ministrija ir nodrošinājusi iedzīvotājiem interaktīvu karti. Lai ērti un efektīvi atzīmētu vietas, kur tiek tirgotas narkotiskās vielas un nelegālās akcīzes preces.

Kā norāda Valsts policija, ir svarīgi atcerēties, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr likumā noteiktajā tiesiskajā kārtībā nav noskaidrota viņas līdzdalība noziedzīgā nodarījumā.

You may also like...