Tas sāksies 12. Maijā un ilgs nedēļu pēc kārtas: Sinoptiķi izteikušies par šausmīgu prognozi

Sinoptiķi ir paziņojuši par tuvo neparastu klimatisko parādību, kuras ierašanās plānota jau 11. maijā, atklājot prognozi tuvākajām dienām. Šī prognoze raisa diskusijas par klimata nenoteiktību un neparasto dabu.

Dažādos Austrumeiropas reģionos, šī parādība sāksies agrāk nekā parasti pavasarī, norādot uz klimatisku maiņu, kas novērojama pasaules mērogā. Ārzemju sinoptiķi pievērš uzmanību šai novērojamajai izmaiņai un tās iespējamajām sekām.

Meteoroļu prognozes liecina, ka šis aukstais laika periods Eiropas daļā varētu ilgt ilgāk, nekā sākotnēji tika plānots. Pirmā maija nedēļa pilsētās bija ārkārtīgi auksta, ar temperatūru, kas zemāka par parasto, pat par četriem grādiem, kas ir reti sastopams parādība šajā laikā. Šis neparastais laikapstākļu apstākļu modelis liek domāt par klimata maiņas ietekmi un tās sekām reģionālā un globālā līmenī.

Šis gads 9. maijā Austrumeiropas reģionā atstās neizdzēšamu atmiņu meteoroloģijas vēsturē, jo pirmo reizi visā novērojumu laikā tika novērota sniega sega. Lai arī tuvākajā laikā paredzēts, ka laika apstākļi uzlabosies, sinoptiķi brīdina par jauniem pārsteigumiem, kas gaidāmi centrālajos reģionos.

Prognozes norāda, ka negaidītās salnas naktīs, kas jau šonedēļ bija pamanāmas, turpināsies līdz pat maija vidum. Lai gan dienas laikā temperatūra pakāpeniski paaugstināsies, līdz mēneša trešajām desmit dienām tā joprojām saglabāsies zem klimatiskās normas līmeņa.

Maijs Latvijā tradicionāli ir pavasara pārejas periods, kad laika apstākļi var svārstīties dažādos ekstremos. Bieži sākumā var novērot atkusni un siltumu, kas veicina jaunas augšanas un ziedēšanas parādīšanos, taču reizēm aukstas un vēsas dienas var izturēties līdz pat mēneša vidum vai pat beigām, iegremdējot reģionu neparastā vēsajā atmosfērā. Šāda nestabilitāte liek domāt par klimata mainību un tās sekām vietējā līmenī.

Maija vidū parasti sākas pāreja uz stabilāku un siltāku laiku, kurš iedvesmo dabas ziedēšanu un zaļumu. Tomēr, maijā var būt dažādi laika apstākļi, tostarp gan siltas un saulainas dienas, gan arī aukstas un lietus pilnas periodi, kas liecina par šī mēneša neprognozējamību.

Šis gads nes negaidītas pārmaiņas, turpinot aukstuma vilni vismaz vēl nedēļu pēc kārtas, sākot ar šo nedēļas nogali. Maija sākums bija saistīts ar pēkšņu temperatūras kritumu, kas atšķīrās no gaidītā, un austrumeiropieši var sagaidīt brīvdienu otro daļu tālu no vasaras laika apstākļiem.

Žurnālisti nesen sazinājās ar sinoptiķiem, cenšoties noskaidrot, kad varētu sagaidīt sasilšanu un vasaras laika iestāšanos Austrumeiropā. Tomēr prognozes nav tik spilgtas, kā tika gaidīts, atklājot mēneša iespējamos scenārijus un to, kā tie varētu ietekmēt iedzīvotāju ikdienu un dabas procesus reģionā.

Diemžēl, bet sinoptiķi ir pamatīgi nobažījušies par Vasaras laiku! Lūk, kas patiesībā ir gaidāms:

Lasi raksta turpinājumu nākošajā lapā

You may also like...