Veselības ministre Ilze Viņķele ir paziņojusi: “12. Maijā ierobežojumi nebeigsies”

Ilze Viņķele ir norādījusi, lai lemtu par kādu konkrētu ierobežojumu mainīšanu, tiks piedāvāts četru nedēļu posmos izmērīt vairākus koronavīrusa saslimstības kritērijus, tā intervijā priekš Latvijas Raido izteicās Latvijas veselības ministre Ilze Viņķele (AP)

Pēc veselības ministres sacītā, no līdzšinējiem datiem pašlaik ir redzams, ka situāciju dinamiku varot novērot četrās nedēļās. Līdz ar to, tikšot piedāvāts speciāls kritēriju režģis, kas tad arī būšot rādītājs, kad un tieši kādi ierobezojumi var tikt mainīti.

Konkrētajos kritērijos ietilps : Inficēto cilvēku skaits, jauno saslimšanas gadījumu pieauguma, kā arī krituma temps. Tāpat ietilps stacionēto cilvēku skaits, smago gadījumu skaits un arī tas, vai veidosies kompakti uzliesmojumi dažādās iestādēs vai apdzīvotās vietās, piemēram, kādā ciematā.

Pēc viņas teiktā, šo četru nedēļu posmā varēs labi vērtēt konkrētos kritērijus un vai situācija vērsīsies uz kādu no labās, vai sliktās puses. Viņa piebilda, ka speciālisti piedāvājuši vērtēt arī vīrusa reprodukcijas koeficientu, kas norāda, cik cilvēkiem viens inficētais šo vīrusu Latvijā nodot tālāk. Viņa uzsvērusi, ka šis būtu diezgan labi apsverams plāns.

Tāpat viņa uzsvēra, ka ilgstoši uzturēt ierobežojumus ir sabiedrībai nogurdinoši. Šeit esot jāsaprot tas, ka vīruss ir viltīgā daba, lai varētu atkopties no ierobežojumiem, par pamatu jāņem izvirzītie kritēji, stāsta Viņķele.

Beigās Veselības ministre noradījusi, ka visi ierobežojumi 12. maijā, kas ir ārkārtējās situācijas termiņa beigas, noteikti nebeigsies.

Avots

You may also like...