Viņķele atklāti paziņo vai pati vispār plāno vakcinēties pret Covid-19 – Atbilde pārsteidz!

Latvijas Veselības ministre Ilze Viņķele labi zināmajā Riga TV24 raidījumā ar nosaukumu “Uz Līnijas” paziņojusi un atklāti pastāstījusi, vai viņa pati vispār plāno vakcinēties pret pašlaik postošo Covid-19 vīrusu, un viņas atbilde tik tiešām pārsteidz!

Viņķele ir norādījusi, ka viņa noteikti vakcinēsies, tomēr ļoti stingri uzsver, ka kā amatpersona neizmantos tās iespējas vakcinēties ne tajā laikā, kuru tieši būs apstiprinājusi valdība. Tomēr, kā tad to īsti saprast un kā tas bija domāts?

Viņa izteicās : “Ja tas tiešā, būs jādara, lai apliecinātu, ka es absolūti pilnībā uzticos vakcīnu drošumam, tad es to varu darīt arī publiski. Kā jau es minēju iepriekš, es vakcinēties vakcinēšos tad, kad tas tiešām būs iespējams.”

Pati Veselības ministre skaidi izteicās, ka vispirms vakcīnu devas sākotnēji tiks nodrošinātas mediķiem, pēc tam vecāka gada gājuma cilvēkiem, pēc ta, sociālo aprūpes centru iemītniekiem un pēc tam pedagogiem, līdz beidzot tālāk ies pārējie.

 

Saskaņā ar ziņojumiem Latvija ir pilnībā gatava pēc iespējas ātrāk vakcinēt Covid-19, tāpēc “minējums” par vakcinācijas plāna trūkumu nav pareizs, žurnālistiem (AP) sacīja veselības ministre Ilze Viņķele.

Politiķe paskaidroja, ka pirms mēneša Veselības ministrija saņēma darba sarakstu, lai sāktu lietot BioNTech un Pfizer ražotās vakcīnas, “bet tagad viss ir finālā.” Pēc viņas teiktā, pašlaik notiek sagatavošanās darbi.

Nacionālās zāļu aģentūras direktors Svens Henkuzens atklāja, ka no sākotnējām 12 000 BioNTech un Pfizer vakcīnu devām tas ļaus vakcinēties 6000 cilvēku, un lielākā daļa vakcīnu nonāks Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcā, kas Saņēma 3240 vakcīnas devas 1620 cilvēkiem, un palīdzības dienests nodrošināja 3000 vakcīnas devu, lai vakcinētu 1500 cilvēkus.

Avots

You may also like...