“Viss beigsies pavisam slikti, pie tam drīz!” – Jaunie ārsti brīdina par to, kas notiks pēc Ziemassvētkiem

Iespējams, ka Ziemassvētku un Jaunā gada laikā daži cilvēki neievēros stingrus ierobežojumus, bet apmeklēs radus un draugus, tāpēc ir paredzams, ka pēc svētkiem ar Covid-19 inficēto cilvēku skaits būs daudz lielāks. Latvijas Jauno ārstu asociācijas (LJĀA) valdes priekšsēdētājs Artūrs Šilovs intervijā Jauns.lv sacīja: Ja nākamajās trīs nedēļās pirms Ziemassvētkiem inficēto cilvēku skaits visticamāk nesamazināsies, atliek tikai iedomāties, kas var notikt pēc jaunā gada.

Viņš atzina, ka jaunie ārsti, tāpat kā citi ārsti, pēdējā laikā ir palielinājuši darba slodzi. Lielākā daļa cilvēku ir fiziski un garīgi pārslogoti. Jaunie ārsti aktīvi iesaistās Covid-19 pacientu aprūpē. “Mēs saņēmām labu piemēru no Stradiņa slimnīcas, kas Covid-19 nodaļu uzticēja jaunajiem ārstiem, kur jauno ārstu nekavējoties sauca par galveno ārstu, kurš bija atbildīgs par nodaļas vadīšanu, darba organizēšanu, personāla piesaisti un Ārstētais pacients vienkārši pazuda, ārstējot pacientu. “

Viņš teica, ka, ja ārsti strādā ar Covid-19 pacientiem, viņi vairs nevarēs palīdzēt pacientiem citās nodaļās. Tāpēc sabiedrībai drīz sāk likties, ka plānoto medicīnas pakalpojumu kļūst arvien mazāk.

Viņš teica: “Es domāju, ka tam būs ļoti nopietna ilgtermiņa ietekme. Dažu nākamo nedēļu vai mēnešu laikā mēs to tagad nemanīsim, bet kopumā runājot, vismaz pisgadu vai pat gadu veselības aprūpes sistēma to sajutīs, jo kādu dienu tas jāpieņem visiem pacientiem . Pakalpojumi kaut kādā veidā ierobežos personas veselību. “

Un drīz var notikt sabrukums…  Jauno ārstu asociācijas vadītājs uzsvēra, ka pašreizējā situācija medicīnas nozarē ir ļoti nopietna. “Ja kāds domā, ka situācija nav tik nopietna, tad šodien vairs nav jautājums par to, vai medicīnas sistēma ir sabrukusi vai kad medicīniskos pakalpojumus vispār nevar sniegt, kā arī nav jautājums par to, vai problēma radīsies. Problēma ir tikai tad, kad tā parādās.

Vai sabrukums notiks pēc divām nedēļām vai mēneša, vai mēs varēsim palikt ilgāk, es varu tikai cerēt. Kā es varu teikt, ka Covid-19 otrajā vilnī es izvēlējos stratēģiju palielināt kvotu katru nedēļu.

Katru nedēļu, ieviešot citus ierobežojumus un drošības pasākumus, mēs redzam stabilu skaita pieaugumu vai paliekam tajā pašā līmenī. Lai gan dažreiz skaitļi šķiet stabili, trīs līdz četras dienas vēlāk mēs redzam, ka skaitļi ir pārspējuši visus rekordus. “

Avots

You may also like...