3 Neveselīgi Paradumi, Kas Izraisa Smagus Gremošanas Traucējumus, Pūšanos Un Pat Nopietnas Vēdera Slimības – Šos Paradumus Ir Jāpārtrauc

1. VIENĀ ĒDIENREIZĒ UZŅEMT DAUDZ CIETI SATUROŠUS PRODUKTUS KOPĀ AR OLBALTUMVIELĀM.
Bieži vien tīkamakās ēdiena kombinācijas, piemēram, burgers ar frī kartupeļiem vai steiks ar mīcītiem kartupeļiem, var mūs padarīt nogurušus un nespējīgus aktīvi darboties. Ja mēs uzņemam olbaltumvielas, piemēram, vistu, zivi, olas vai liellopu, kopā ar tādiem produktiem kā makaroni, kartupeļi, rīsi vai maize, tad biežākais blakusefekts ir atviļņa slimība vai gremošanas traucējumi.

Kādēļ tas notiek? Pirmkārt, ciete ķermenī tiek pārvērsta vienkāršajos cukuros ļoti ātri, savukārt olbaltumvielu sagremošanai nepieciešams laiks. Kamēr olbaltumvielas tiek pārstrādātas, ciete jau ir pārstrādāta un sagatavota nākamajam gremošanas procesam tievajā zarnā.

Šādā ēdiena kombinācijā olbaltumvielas jāsagremo pirmās, bet tas var aizņemt vairākas stundas. Līdz ar to šis gaidīšanas periods var stimulēt cietes rūgšanu, kā rezultātā rodas gāzes un vēders sāk pūsties.

Risinājums: Sākumā uzņem cieti saturošus produktus un tikai tad – olbaltumvielas. Neuztraucies par to, ka olbaltumvielu porcija ir lielāka nekā ogļhidrātu jeb cietes, jo to nav ieteicams uzņemt pārlieku daudz. Cietes un dārzeņu vai olbaltumvielu un dārzeņu kombinācija ir visefektīvākā.

2. DZERT AUKSTU ŪDENI, ĒDOT MALTĪTI.

Ja tev patīk dzert ūdeni, kamēr ēd savu maltīti, ieteicams izvēlēties istabas temperatūras ūdeni, nevis aukstu. Auksts ūdens saspiež vēnas un tādejādi tās nespēj uzņemt uzturvielas no ēdiena. Auksts ūdens liek sacietēt taukiem, kā rezultātā tos ir grūtāk sagremot. Tavs ķermenis būs pārguris, jo centīsies sagremot grūti sagremojamu ēdienu un noregulēt ķermeņa temperatūru.

Risinājums: Dari kā japāņi – dzer karstu citronūdeni vai zaļo tēju pie ēdienreizes. Vari dzert nedaudz šķidrumu, lai uzlabotu gremošanu un nomierinātu kuņģi. Ikreiz, kad kaut ko uzdzer ēdienam, dari tā, lai tas būtu istabas temperatūrā.

Atceries, ka šie padomi visvairāk var noderēt tiem, kuriem ir vāja gremošana, jo tie ir cilvēki, kuri visbiežāk saskaras ar vēdera pūšanos. Ja tev ir paredzēta liela ēdienreize, atceries šos padomus!

3. DZERT DAUDZU ŠĶIDRUMU, ĒDOT MALTĪTI.

Izklausās dīvaini, jo ūdens ir būtisks ķermenim, bet vienīgi tad, ja to dzer maziem malciņiem ēdienreizes laikā. Šādi tu palīdzi gremošanas traktam. Ja ēdienreizes laikā dzer lielu daudzumu ūdens, tu saskarsies ar gremošanas traucējumiem un pūšanos.

Gremošanas procesā kuņģis izdala substanci, sauktu par sālsskābi, kas, tiklīdz, kā ēdiens nokļūst kuņģi, palīdz to sagremot. Šī skābe ir vajadzīga, jo tā ir spējīga sašķelt lielus ēdiena gabalus līdz absorbējamām uzturvielām. Ja dzer ļoti daudz ūdeni pie maltītes, tu atšķaiti sālsskābi un samazini tās efektivitāti.

Lai labāk saprastu, iedomājies baseinu savā kuņģī, kas ir pilns ar ūdeni, un tajā peld ēdiens, kamēr skābe nespēj to sagremot, jo ir atšķaidīta. Nav patīkami, vai ne?

Risinājums: Ieteicams dzert ūdeni vismaz stundu pirms vai pēc ēdienreizes. Ja nevari ēst bez uzdzeršanas, dari to maziem malciņiem un nelielos daudzumos.

You may also like...