Kariņš nāk klajā ar nepatīkamu prognozi tautai un paziņo, kas realitātē mūs visus drīzumā sagaida!

Lai arī šobrīd situācija joprojām nav no tām labākajām, tad drīzumā tas varētu kļūt par vēl lielāku murgu, ko daļēji apstiprinājis arī pats Krišjānis Kariņš. Vakcinācijas pret vkodu aptveres veicināšanai ir vienkārši jāizstrādā kāds regulējums, jo šobrīd kovida slimība draud pārvērsties par nepotēto cilvēku pandēmiju. Tā intervijā LTV raidījumam “Rīta Panorāma” izteicās Ministru prezidents Krišjānis Kariņš.

Viņaprāt, lai Latvija sasniegtu vismaz 70% vakcinācijas segumu un tādējādi radītu stabilu iedzīvotāju imunitāti, ir jāformulē jauni noteikumi, lai veicinātu vakcināciju pret kovidu. “Mums jau ir skaidri epidemioloģiskās drošības principi, un Veselības ministrijas piedāvātie luksoforu principi darbojas, tāpēc neko nevar mainīt, taču, lai sistēma nākotnē darbotos efektīvāk, viens otra pozīcijas var mainīties. Cilvēki vakcinētie ir labi aizsargāti pret šo vīrusu, tāpēc tagad koviid var kļūt par nevakcinētu cilvēku pandēmiju, ”sacīja premjerministrs.

Uz jautājumu, kādi turpmāki pasākumi būtu jāveic, lai palielinātu vakcinācijas apjomu un pārliecinātu cilvēkus vakcinēties, premjers sacīja, ka ir grūti atrast īsto risinājumu, taču valdība darīs visu iespējamo, lai ekonomika darbotos ātri, un daudzas vietnes un skolas atkal atgrieztos tur, kur tās bija iepriekš.

“Mēs vienmēr meklējam risinājumus, tāpēc pagājušajā nedēļā es sasaucu stratēģijas komiteju, kurā bija eksperti, zinātnieki un visi valdības sociālie partneri, lai noskaidrotu, kā viņi var palielināt vakcinācijas segumu. Diemžēl nevienam nav burvju nūjiņas, lai ieteiktu citu A pasākumu palielināt vakcinācijas līmeni. Vakcinācijas seguma rādītājs. “Es saprotu, ka liela daļa sabiedrības neuzticas valdībai un politiķiem, tāpēc rodas šaubas par vakcinācijas nepieciešamību, taču es uzsveru, ka vakcinācija nav politisks pamats, bet gan pārsūdzēt, pamatojoties uz zinātniskiem apsvērumiem, ”sacīja premjers.

Kariņš iepriekš norādīja, ka tas, vai valdības līmenī ir nepieciešama jauna uzraudzība, ir tādēļ, ka likumprojektā noteikts, ka noteiktām profesijām ir nepieciešami drošības sertifikāti par koviidu, bet tas nodrošina darba devējiem iespēju atbrīvot nevakcinētos darbiniekus. “Saeimā nav panākumu. Izmaiņas būs.

“Ceru, ka jaunajā nedēļā atkal redzēšu, kādus lēmumus mēs varam pieņemt, lai palielinātu pārklājumu. Tas ir visas mūsu valsts interesēs. Tas ir vienīgais veids, kā mēs varam saglabāt ekonomikas izaugsmi pareizajā virzienā, un mēs saglabāsim ekonomiku.” Mēs varam nodrošināt, ka skola var turpināt nodrošināt vienīgo veidu, kā strādāt aci pret aci, “sacīja premjers.

Avots

You may also like...