“Tas ir milzu trieciens tūkstošiem!” Ar milzu nožēlu liela daļa iedzīvotāju nesaņems solīto naudas pabalstu!

Pašreizējā situācija lielākajai daļai cilvēku ir grūta, taču, neskatoties uz to, izrādās, ka daudzi pat nevar rēķināties ar iepriekš solītajiem naudas pabalstiem, jo ​​šobrīd notiek pavisam cita rosība, kas daudziem ir pamatīgs trieciens. Patlaban, lai kompensētu straujo elektrības cenu kāpumu, ir izveidoti atbalsta mehānismi aizsargājamām grupām, taču izrādās, ka gandrīz 70 000 cilvēku vai klientu nevar īsti izbaudīt šīs atlaides, un tagad šie cilvēki faktiski ir cietušie, stāsta LTV raidījums “ceturtā studija”.

Aizsargātie lietotāji ir elektroenerģijas patērētāji, kas pieder kādai no esošajām grupām: paplašinātas mājsaimniecības, mājsaimniecības ar invaliditāti vai bērni invalīdi un maznodrošinātas un trūcīgas mājsaimniecības. Daudzbērnu ģimenēm pienākas 20 eiro, pārējām grupām – 15 eiro par samazinātiem elektrības rēķiniem. Galvenā problēma ir tā, ka katrs tirgotājs, kurš izvēlas sniegt pakalpojumu, jo tirgotājs brīvprātīgi sniedz klientam aizsargātā lietotāja pakalpojumu un viņam ir nepieciešams IT rīks, lai savienotu savu sistēmu ar visu sava klienta informāciju ar valsts informāciju. Būvniecības kontroles iestāde Sistēma, kas apstrādā visu informāciju un stāsta, kuri lietotāji patiešām ir aizsargāti. Šeit parādās situācijas nepatīkamākā daļa.

Tāpēc Būvniecības valsts kontroles aģentūra apkopo informāciju no vairākiem reģistriem, lai saprastu, kam pienākas šis statuss. Tālāk no elektroenerģijas tirgotāja ir saņemta klientu datu bāze ar vārdu un uzvārdu, pēc kuras tirgotājs saņem klienta līguma numuru, un tad ir jāpiemēro konkrēta atlaide. Ja komersants nevar nosūtīt klientu datu bāzi, atlaidi nevar piemērot vispār. Šobrīd, kad Latvijā privātpersonas apkalpo 12 elektroenerģijas tirgotāji, tikai divi no tiem ir izveidojuši šo IT tīkla rīku, ar kura palīdzību var piedāvāt atlaides aizsargātajiem lietotājiem, kas šobrīd ir ļoti svarīgi.

Latvenergo ir viens no elektroenerģijas tirgotājiem, kas izstrādā un atbalsta šādus rīkus. Datu apmaiņas rīku izveides izmaksas tirgotājiem nesedz valsts. Taču, kā uzsver Rozentāle, tā ir viņu sociālās atbildības un tēla uzlabošanās vai otrādi – pasliktināšanās. Ekonomikas departaments pavēstījis, ka šobrīd atbalstu elektrības rēķinu apmaksai saņem aptuveni 90 000 cilvēku, bet faktiski atlaides tiek piedāvātas 160 000 cilvēku, radot nopietnas bažas par to, kā tas varētu notikt, ja pabalsts tiešām būtu nepieciešams.

Pašreizējā realitāte ir tāda, ka aptuveni 40% iedzīvotāju, kuriem ir tiesības uz šo atbalstu, netiek atbalstīti vispār, jo tirgotāji nepilda mājasdarbus, kas noved pie iedzīvotāju aizvēršanās.

You may also like...