Vilis Bukšš Steidzamā kārtā iedzīvotājiem paziņo cik ātri Patiesībā iestāsies Ziema!

Laika prognozists Vilis Bukšs nesen minēja, ka Latvijā gaidāma īsta ziema ar intensīvu snigšanu un stingriem laikapstākļiem. Dabas novērotājs un sinoptiķis novembrī, Vilis Bukšs, norādīja, ka ja zosīši rudenī neceļas prom, tas varētu norādīt, ka ziema vēl ir tālu un nav plānota tuvākajā laikā.

Bukšs teica, ka novembris ir pārejas periods starp rudenīm un ziemu, bieži vien pavērojot, kā nokrišņi nāk rīta pusē un sniegs uzklīst vakarā. Vilis Bukšs ir plaši pazīstams Latvijā kā cilvēks, kurš velta savu enerģiju un laiku, lai novērotu un ierakstītu dabas parādības un notikumus, tai skaitā putnus, ziedus, dzīvniekus, augus, saules lēkšanas un rietus, zvaigznes un citas dabas parādības.

Dabas zīmju novērotāji ir cilvēki, kuri veltī lielu uzmanību dabas parādību un notikumu novērošanai un dokumentēšanai, ieguldot daudz laika un enerģijas šajā aktivitātē. Viņu novērojumi un ieraksti ir ļoti svarīgi zinātniekiem un dabas aizsardzības speciālistiem, lai izprastu un aizsargātu dabiskās vides un biotopu stāvokli Latvijā.

Vilis Bukšs, kā dabas zīmju novērotājs, var veikt nozīmīgu ieguldījumu dabas parādību novērošanā un aizsardzībā Latvijā, daloties ar savām novērojumu datiem, lai veicinātu sabiedrības izpratni par dabas nozīmi un nepieciešamību to aizsargāt.

Lasi vēl : Latviju satricina, kas nenormāls! Bezvēsts pazudušais bērns atrasts – Bez dzīvības pazīmēm

Dabas zīmju novērotāji bieži dalās ar savām novērojumu bildēm un atklājumiem, lai izglītotu un informētu sabiedrību par dabas aizsardzības jautājumiem. Ja sniegs novembrī nokrīt uz nesasalušas zemes un ilgstoši nepazūd, tad agrā pavasara iestāšanās ir paredzama.

Ja sniegs nokrīt uz sasalušas zemes, nākamajā gadā var gaidīt bagātīgu ražu un veiksmīgu lauksaimniecību. Taču kā Vilis Bukšs domā par tuvāko ziemu Latvijā? Ja Mārtiņam būs auksti laikapstākļi, tad marts var būt siltāks. Ja novembrī ir sniegs un stingras salnas, var sagaidīt garš bufera vai pat bufera gadu.

Novembris pagāja silts, bet joprojām miglains, liekot domāt par nākotnes bada gadiem. Ja novembrī ir daudz odu, tad var sagaidīt mīkstu ziemu ar biezu sniega segu. Ja novembrī ir daudz saulainu dienu, tad nākamgad pavasarī varētu būt jāsēj sēklas agrāk, lai gūtu lielus augļu ražojumus.

Kamēr koki pēc Mārtiņa (10. novembrī) vēl saglabā lapas, pavasara zāle nesāks izaugt ilgi pēc Jurģa svētkiem (23. aprīlī).

No novembra sākuma (10.novembra) dominē nokrišņi un mīksti rudens laikapstākļi, ar dienas gaisa temperatūru svārstoties no +5 līdz +12 grādiem pēc Celsija, bet naktīs var pazemināties līdz -1 grādam pēc Celsija.

You may also like...