Uzmanies : Latvijā paredz dzelteno un oranžo brīdinājumu

 

Svarīga un ļoti būtiska informācija Latvijas iedzīvotājiem!
Latvijas vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra speciālisti ir izsludinājuši oranžo un dzelteno brīdinājumu – kas nozīmē sekojošo :

Tuvākajās stundās Latvijā ir gaidāms ļoti spēcīgs pērkona negaiss ar ļoti krasām vēja brāzmām, kas var sasniegt 15-19 metrus sekundē. Iespējama arī spēcīga krusa, tāpēc visiem laikus sagādāt lietussargus.

bridinajums2

Tagad vēlreiz atgādināsim visiem cilvēkiem, ko šie brīdinājumi paredz : 

Dzeltenais : Laika apstākļi krasi pasliktināti.  Šī prognozētā laika apstākļu parādība nemēdz būt bīstama, taču ja vēlaties plānot aktivitātes, kuras var ietekmēt šie meteoroloģiskie apstākļi, tad labāk esiet uzmanīgi un izvērtējiet vai tiešām šajā laikā rīkot aktivitātes, kas nav paredzētas pasliktinātos apstākļos. Esiet informēti par gaidāmajām laika prognozēm un vienkārši nepakļaujat sevi liekam riskam.

Oranžais: laika apstākļi var būt īpaši bīstami. Šajā prognozētajā laika periodā, jābūt īpaši piesardzīgiem un ieteikums neieplānot darbības, kas notiek ārā, tā vietā, atrasties iekštelpās un atrasties drošībā.  Šajā periodā var tikt radīti postījumi un pat zaudējumi. Esiet piesardzīgi un interesējaties par gaidāmajiem laika apstākļiem. Atceraties par riskiem, kuri var būt neizbēgami. Sekojiet līdzi konkrētās vietas informācijai, ko sniedz atbildīgās iestādes un institūcijas – radio, pašvaldības un glābšanas dienesti.

You may also like...